VOTROK krajský přebor mužů 27-28. dubna 2013

Pravidelné zpravodajství o VOTROK krajském přeboru mužů Královéhradeckého kraje včetně komentářů trenérů a dalších zajímavostí přináší úterní číslo (30.dubna) týdeníku Fotbal v kraji (informace o předplatném zde).

POSLEDNÍ KOLO 27-28.4.2013

Kompletní program kola (kliknutím na symbol televize spustíte záznam z utkání)

Zpravodajství Deníku ...

CO NÁS ZAUJALO:

Po 23.kole zde máme první jarní ztrátu Libčan, které se bez branek rozešly s Jičínem na jeho půdě.

Podle trenéra Libčan Miloše Koblížka byli domácí v první půli v hluboké defenzívě, v druhém poločase měla obě družstva několik nadějných příležitostí.
Domácí tým se naopak vyrovnával s přechodem na přírodní trávu.

V 62.minutě poslal domácí Kratonohy Lesák do vedení, v 82.minutě potvrdil výhru Franc. Hořice hrály bez útočníků Michálka a Nálevky a podle předsedy klubu Vydry to bylo hodně znát. Výsledek 2:0 je pro domácí velmi cenný.

50 diváků sledovalo duel Slavia Hradec Králové-Týniště n.O., zápas se rozhodoval opět kopačkami kanonýra Mergance, který vstřelil první dvě branky zápasu. Na konečných 0:3 pro hosty upravil Huňák.

Pět dorostenců v kádru béčka Dvora, šest dorostenců v kádru novobydžovské juniorky. Fotbal v podání dvou béček tentokrát rozhodně nenadchl, o výhře Dvora rozhodlo větší nasazení a důraz, který domácí zejména v první půli postrádali. O třech bodech dvorské rezervy rozhodl v 42.minutě Daniel Urban.

Červený Kostelec opět rozhodl zápas v závěru, opět u toho byl Martin Vít, tentokrát se trefil v 87.minutě z penalty. Pro Broumov porážka 2:3 byla trpká, zvláště proto, že o tři minuty předtím Zinke vyrovnal.

Po porážce v Bydžově se opět dobře projevila Česká Skalice, hrdinou zápasu s Rychnovem byl Diviš, který nasázel soupeři tři branky.

Brankou Škody rozhodla Jaroměř o své výhře nad Olympií Hradec Králové, která se již propadla na 7.místo.

Trutnov potvrdil roli favorita, o své výhře rozhodl v Bělohradě již do poločasu (Kozák a Kamitz) a opět vylétl do čela tabulky.

PŘEHLED DOHRÁVEK:
úterý 30.04. 17,00 Jiskra Hořice - SK Jičín
středa 01.05. 17,00 Česká Skalice - Červený Kostelec
středa 01.05. 17,00 Kratonohy - Slavia Hradec Králové
středa 01.05. 17,00 SK Týniště n.O. - SK Libčany
středa 01.05. 17,00 Slovan Broumov - MFK Trutnov

16.kolo se hraje kompletně ve středu 8.května.

Miniatura  A CO NA TO FANOUŠCI V NAŠEM KRAJI ...

Slavia Hradec Králové - SK Týniště n.O. 50 diváků

Celkem přišlo na nejvyšší krajskou soutěž v tomto 23.kole v osmi zápasech 1130 diváků, tedy méně než v předcházejícím kole, průměr činil 141 diváků na zápas.

Celkem přišlo na nejvyšší krajskou soutěž v předcházejím 22.kole v osmi zápasech 1421 diváků, zatím nejvíce v jarní části, průměr činil 177 diváků na zápas.

V předchozím 21.kole přišlo 1 360, průměr 170 diváků na zápas.
V předchozím 20.kole přišlo pouhých 709 diváků a to ještě návštěvnost zachránil zápas Hořice-Jaroměř (průměr klesl na 88 diváků na zápas).
V 19.kole přišlo jen 921 zájemců o fotbal, na zápas Trutnova s Olympií přišlo 190 diváků (průměr nízký - 115 diváků na zápas).
Statistiku 18.kola přineseme až po jeho kompletním dohrání.
V 17.kole přišlo za tuhé vlády paní Zimy pouhých 786 diváků a to ještě návštěvnost zachránil zápas Libčany-Hořice (průměr klesl na 98 diváků na zápas).

Nejvyšší dosavadní návštěvu přineslo 6.hrané kolo (1892 diváci), doposud nejnižší návštěva byla v 20.kole (709 diváků).

Průměr 88 diváků v 20.kole je zatím smutným meteorologickým rekordem.
Na podzim nejnižší průměr činil 132 diváků na zápas v 14.kole, toto kolo překonalo dokonce i negativní rekord 10.hraného kola, který se pohyboval na čísle průměrné návštěvy 138 diváků na zápas (v 12.kole 1173 diváků, průměr 146 diváků na zápas, v 11.kole 1760 diváků, v 10.kole 1105 diváků, v 9.kole 1570 diváků, v 8.kole 1367 diváků, v 7.kole 1326 diváků, v 6.kole 1802 diváci, v 5.kole 1580 diváků, v 4.kole 1152 diváků, v 3.kole 1698 diváků, ve 2.kole 1475 diváků, v 1.kole 1415 diváků).

V 15 podzimních kolech navštívilo VOTROK krajský přebor podle statistik zápasů 20 325 fanoušků, podzimní průměr na zápas činil 169 diváků.

16.FC Slavia Hradec Králové - průměr 50 diváků/utkání

ČERVENÉ KARTY (soutěžní ročník2012/2013)

V 23. kole nebyl (!!!) nikdo vyloučen, je tak dále ...

Na jaře byli vyloučeni postupně Pícha a Macek (Dvůr Králové B), Lochman (Rychnov), Samler (Dvůr Králové B), Kamitz (Trutnov), Turek (Lázně Bělohrad), Nečesaný (Hořice), Huňák (Týniště), Obermajer (N.Bydžov B), Přívratský (Trutnov), Novák (Broumov), podruhé v soutěži Šolc (Slavia HK), Dvořák (Kratonohy).

Celkem bylo zatím v podzimní části soutěžního ročníku 2012/2013 vyloučeno 33 hráčů (dříve Diviš /Česká Skalice/, Pohl /Rychnov/, Růžička /Broumov/, Vejchoda /Olympia HK/, Řeháček /Jičín/, Vlček /Červený Kostelec/, Beran /Broumov/, Šolc /Slavia HK/, Kabeláč /Olympia HK/, Wagengnecht /Bělohrad/, Lánský /Bělohrad/, Hamák /Kratonohy/, Goll /Česká Skalice/, Klicnar /Slavia HK/, Baťka /Slavia HK/, Musil /Olympia HK/, D.Hlava /Č.Kostelec/, Kilevník /Dvůr Králové/, Žižka /Hořice/, Růžička /Broumov/, Ruml /Hořice/, Rychecký /Bělohrad/, Zich /Nový Bydžov B/, Langr /Nový Bydžov B/, Hošek /Jičín/, Kočí /Hořice/, Kabeláč /Olympie/, Merganc /Týniště/, Miler /Jičín/, Blažek /Bělohrad/, Finke /Olympia/, Vincour /Nový Bydžov B/, Mikolanda /Kratonohy/).