Královéhradecký KFS U13 – Zlínský KFS U13 1 : 10 (1:4)

Sestava:
Tejchman, Branský-Bruna, Hawillo, Hochmann, Kyncl, Martin, Vlášek, Knopp, Škoda, Školník, Říha, Šturm, Voňka

Hodnocení (Jiří Říha):
V úterý 1.11. se výběr KKFS U13 od 11 hodin utkal s reprezentací KFS Zlín. A ani tato konfrontace nedopadla podle našich představ.
Přestože se na první pohled mohlo zdát, že jsme soupeři herně vyrovnaní, byl opak pravdou. Na rozdíl od zlínského výběru nás celých devadesát minut herně srážely hrubé nedostatky v HČJ. Když se přidalo nedůsledné dostupování a chaos v organizaci posunů těžiště hry, nemohli jsme na lepší konečný stav pomýšlet.
Běhaví, takticky výborně fungující hosté nás přehrávali jak kombinačně, tak i individuálně. Rozdíl v kvalitě prvního doteku byl až děsivě bijící do očí. A zatímco jsme my soupeři nechávali dostatek času svou laxností v dostupování a napadání, byli oni všude minimálně o krok před námi. Když už se zdálo, že bychom se mohli dostat do hry a ohrozit soupeřovu svatyni, ustrašeně jsme namísto správného nastavení a tahu na branku volili zpětnou přihrávku.
Pouze jako malá útěcha je skutečnost, že proti nám nastoupili hráči týmů, které vycházejí vítězně i z konfrontací proti FC HK a že své soutěže už delší dobu v počtu 8+1, na rozdíl od našich borců, hrají. To ale nevysvětluje propastný rozdíl v otázce kvality HČJ včetně přepínání, herní odvahy či dynamiky a nasazení. Je otázkou, co je příčinou a jakým způsobem se v těchto herních aspektech posunout na požadovanou úroveň tak, abychom byli konkurenceschopní.

Přestože výsledkově není nad čím jásat, děkujeme všem hráčům za účast a klubům za jejich uvolnění.

Královéhradecký KFS U14 – Zlínský KFS  U14 7 : 1 (4:0)

Branky: Zadrobílek 2, Poláček 2, Wenke 2, Kloutvor

Sestava:
Husák (41' Kadlec)- Petr (61' Dvořák), Jelínek (41' Dvořáček), Gajda (61' Jelínek), Dvořák (41' Kotlan)-Wenke, Chráska (41' Barák), Černý (41' Poláček)-Kloutvor (60' Pospíšil), Zadrobílek (60'Chráska), Pospíšil (41' Rejl)

Hodnocení (Pavel Matějka):
Začátek zápasu byl z obou stran velmi opatrný, převážně se hrálo ve středu pole. Okolo 20. minuty náš tým začal přebírat otěže zápasu. V 27. minutě otevřel skóre zápasu Zadrobílek, který hlavou nedal brankáři žádnou šanci. Ve 31. minutě se znovu dostal k zakončení Zadrobílek 2:0. O minutu později se po nádherné fotbalové akci dostal k míči na vápně Wenke, který ranou k tyči zvýšil na 3:0. Ve 35. minutě se ze strany střílel Kloutvor 4:0. Poločas 4:0.
Do druhého poločasu jsme znovu vstoupili aktivně ve 44. minutě se dostal ke střele střídající Poláček 5:0. Ve 48. minutě jsme jedinou šanci zápasu nabídli soupeře sami, po naší chybě v rozehrávce uháněl soupeř sám na branku a s přehledem snížil a zaznamenal čestnou branku 5:1. Tato chyba naše hráče nerozhodila a o chvilku později přesně ve 49. minutě znovu překonal brankáře soupeře Wenke 6:1. V 67. minutě vsítil přesnou střelou k tyči poslední branku utkání Poláček 7:1.
S výkonem našich hráčů jsme spokojeni, byli jsme aktivnější, dařila se nám kombinace a dokázali jsme proměnit své šance. Všichni hráči si zaslouží pochvalu.

Vytvořeno: 1.11.2022