Havel Roman (GTM KKFS)
Kamera:
Vašek Jan (FC Mladé Buky)
Říhová Jana (SK Červený Kostelec)

Trenér Jiří Říha: Hned od začátku bylo zřejmé, že jsme si vybrali soupeře sobě rovného. Herní kvalita domácích, v kombinaci s naším nedůrazem v defenzivní hře, eliminovala naše ofenzivní snažení. Přesto jsme si už v první půli dokázali vypracovat několik slibných příležitostí. Byl to ale soupeř, který bez milosti potrestal naše dvě individuální chyby a ujal se vedení 2:0. Především po první obdržené brance v 18. minutě šel tým mentálně hodně dolů a byl z nás cítit strach hrát.

Do druhého poločasu jsme ovšem vstoupili tím nejlepším způsobem. Znásobený tlak na míč, včasné dostupování, důraz v osobních soubojích, herní odvaha v soubojích 1v1 - a obraz hry se zcela otočil. Soupeř měl v tu chvíli problém dostat se ze své poloviny a v důsledku toho se mnohem víc tlačíme k jeho pokutovému území. A když se ve 43. a potom hned ve 48. minutě prosadil Matěj Říha, je srovnáno na 2:2 a stále jsme to my, kdo tvoří a určuje tempo. Škoda neproměněných příležitostí, které doslova volaly po navýšení skóre ;-) Postupem času se hra opět vyrovnala a i soupeř měl několik vyložených brankových příležitostí, kdy nás ale svými zákroky podržel Petr Tejchman v brance. Tan nakonec také inkasoval, a opět šlo o smolný gól. A přestože už běžela 75. minuta (hrálo se 2x 40), naši borci to na hřišti nezabalili a znovu dokázali zvýšit tlak a odměnou jim byl vyrovnávající gól v poslední minutě, kdy se i s přispěním teče prosadil střelou ze střední vzdálenosti Matěj Škoda. Utkání tedy skončilo pro nás malinko smolnou remízou 3:3, kterou ale s ohledem na kvalitu soupeře s pokorou přijímáme.
Do nominací se snažíme zapracovávat vždy alespoň někoho nového. Šanci dostávají i hráči mimo kluby se statutem SpSM a je na nich, jak se svou šancí naloží.
Na závěr chceme touto cestou poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli.

Vytvořeno: 12.10.2022