Libčany dokázaly i v 10ti porazit po penaltovém rozstřelu Slavii Hradec Králové a obhájiliy tak své poslední vítězství v "Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje"

Datum akce: 1.6.2022

Finále Poháru hejtmana KHK - středa 1.6.2022 od 18:00 - hřiště Hořice v Podkrkonoší.

SK Libčany – FC Slavia Hradec Králové 3:2P (1:2)

Branky: 14. Mokrý, 81. Libřický (p.k.) – 3. Krotil (p.k.), 40. Krotil (p.k.)

SK Libčany: Rolejček – Studýnka, Rompotl, Mařas (K), Novotný – Tyrych (39. Tošovský), Chromek, Havrda, Libřický, Voda – Mokrý

FC Slavia Hradec Králové: Mašek – Šejvl (69. Kundrt), Kabeláč (46. Málek), Strasser, Štipák – Krotil, Mates, Šolc (K) Kosař (81. Zbořil) – Pečenka, Řezáč (69. Lán)

Velmi slušná divácká návštěva viděla na „Gothardě“ od začátku zápasu tlak favorizované Slavie, který byl korunován již ve 3. minutě gólem z penalty po ruce domácího hráče, tu Krotil proměňuje – 0:1. Domácí se od začátku spoléhali na brejky, když jeden takový jim vyšel ve 14. minutě a Mokrý se nemýlil – 1:1. Neustálý tlak Slavie pokračoval i nadále a výsledkem toho byl další závar v domácím vápně, druhá penalta, vyloučení domácího brankáře a pro domácí vzhledem k personální situaci a dosavadnímu vývoji zápasu téměř neřešitelná situace, Krotil penaltu ve 40. minutě opět proměňuje – 1:2.

Druhý poločas se domácí soustředili na pozornou obranu, hosté sice dobývali domácí branku, ale bez vyložených šancí. Asi největší šanci na definitivní tečku měl na noze v 70. hostující útočník po prudkém centru Krotila, domácí Rompotl ale dokázal odkopnout míč v poslední chvíli na roh. Když už se zdálo, že si hosté vítězství pohlídají, přišla 81. minuta a po závaru v hostujícím vápně ruka hráče Slavie a penalta i na druhé straně. Tu se štěstím proměňuje domácí Libřický – 2:2. Slavie vrhla všechny síly do útoku, ale obrana Libčan v čele s Tošovským odolala a šlo se tedy do penalt.

V penaltách prokázaly pevnější nervy a asi i zkušenost domácí hráči a mohla tak vypuknout veliká radost na straně Libčan a smutek na straně Slavie.

ŽK: 40. Rompotl, 64. Libřický – 11. Pečenka, 76. Kosař, 80. Šolc, 90. Zbořil

ČK: 37. Rolejček

Rozhodčí: Stieber, Filip, Horský