Mezikrajská soutěž výběrů U13 a U14

Datum akce: 30.4.2019

V dohrávce Mezikrajské soutěže jsme dne 30.4.2019 v Miletíně přivítali soupeře z Olomouckého KFS. Výběr U13 si připsal do tabulky další tři body a s celkovým ziskem 12b. skončil o bod za Jihomoravským KFS na třetím místě. Pro hráče tak "reprezentační" sezóna končí. Výběr U14 v utkání bohatém na góly těsně prohrál a celkově získal čtyři body za jedno vítězství a jednu remízu. Hráče této kategorie čeká ještě vrchol sezóny v podobě fotbalového turnaje v rámci Letní olympiády dětí a mládeže v Liberci.

U13

Královéhradecký KFS - Olomoucký KFS 6:4 (4:3)

Sestava:

A tým: Okrouhlický - Sejkora, Metlický, Veselovský, Kolín, Viták, Rejman, Doležal, Reil, Hovorka

B tým: Novotný O. - Karel, Firbacher, Karmín, Vyleťal, Malý, Novotný Š., Kuřátko, Patka, Žalud

Branky: Malý 2, Žalud 2, Patka, Reil

Už před utkáním bylo jasné, že ani tři body našim hráčům nezajistí postup do finále MKS. Kluci ale chtěli podařený ročník zakončit vítězstvím, což se nakonec podařilo. Ve vyrovnaném utkání jsme přece jen byli v koncovce přesnější, i když jsme celou řadu příležitostí proměnit nedokázali. Kluci zaslouží poděkování nejen za toto utkání, ale za celý soutěžní ročník.

U14

Královéhradecký KFS - Olomoucký KFS 3:4 (1:2)

Sestava:
Dvořáček (36. Rosůlek) - Franc (55. Svatoš), Ludvík (36. Vošanovič), Lubínek, Malina (55. Chudý) - Podhajský (36. Matějíček (55. Podhajský)), Svatoš (36. Kuja), Chudý (36. Machačka), Kareš (36. Kočnar) - Borůvka (55. Kareš)), Páv (36. Šturm)

Ondřej Nejman, trenér:
"První poločas nabídl ve hře vyrovnanou partii, daleko nebezpečnější ve finální fázi byl z počátku ale soupeř. Především náběhy za obranu nám dělal velké problémy a po dvou totožných akcích se soupeř v rozmezí 12.-19. minuty dostal do vedení 0:2. Snížení přišlo po rychlé akci středem, střele Páva a dorážce Svatoše. Ve 38. minutě soupeř využil naše zaváhání ve velkém vápně a odskočil opět o dvě branky.
Druhý poločas nabídl z počátku větší aktivitu hostí, z které přeměnily chyby v naší defenzívě. Nejprve soupeř ještě nepotrestal faul ve vápně , když Rosůlek penaltu skvěle kryl, v zápětí ale nedorozumění při rozehrávce nekompromisně trestal.
Jsme rádi, že kluci zápas nezabalili a v závěru po brankách Podhajského a Machačky ještě zadělali na drama.
Celkově hodnotíme utkání pozitivně. Musíme neustále pracovat na defenzívě, ale opět se ukázalo, že směrem dopředu kvalitu máme."

Vytvořeno: 1.5.2019