Mezikrajská soutěž výběrů U13 a U14

Datum akce: 23.4.2019

V úterý 23.4.2019 odehrály výběry Královéhradeckého KFS U13 a U14 další utkání Mezikrajské soutěže. V areálu FC Slavia Hradec Králové byly naším soupeřem výběry ze sousedního Pardubického KFS. Ve vyrovnaných střetnutích jsme nakonec získali do tabulek čtyři body. Výběr U13 uhájil těsné vítězství a udržel naději na celkové druhé místo ve skupině Východ. Výběr U14 se poté rozešel se soupeřem smírně po výsledku 3:3. Letošní ročník MKS skončí pro naše výběry příští úterý v Miletíně, kdy v dohrávce 5.kola hostíme soupeře z Olomouckého KFS.

U13

Královéhradecký KFS - Pardubický KFS  6:5 (3:0)

Sestava:

A tým: Okrouhlický - Sejkora, Metlický, Houdek, Viták, Pavlík, Rejman, Čeněk, Kijonka, Hovorka

B tým: Novotný O. - Karel, Firbacher, Zámečník, Veselovský, Malý, Nýdrle, Novotný Š., Kuřátko, Patka

Branky: Malý 2, Kuřátko 2, Patka, Viták

Ve vyrovnaném utkání jsme podali lepší výkon v prvním poločase, kdy jsme soupeře přehrávali a nepouštěli jej do nebezpečných situací. Ve druhém poločase se ale karta obrátila. Hosté byli najednou rychlejší, pohyblivější a fotbalovější. Nakonec jsme nejtěsnější vítězství udrželi stejně jako naději na celkové druhé místo ve skupině Východ.

U14

Královéhradecký KFS - Pardubický KFS   3:3 (1:1)

Branky: Borůvka 2, Podhajský

Sestava:
Petera (36.Dvořáček) - Dymák, Lubínek, Franc (36.Knap), Smadiš (36.Vošanovič) - Černý (60.Páv), Svatoš, Fejgl, Kuja (36. Matějíček (46.Kuja)) - Borůvka, Páv (36. Podhajský)

Ondřej Nejman, trenér:
"Začátek zápasu byl raketový, oba týmy využily chyby v rozehrávkách a v 5. minutě bylo skóre již 1:1. V dalších minutách byli aktivnější hosté z pardubického výběru, zhruba od poloviny prvního poločase převzali iniciativu domácí, ale nadějné šance nevyužili. Poločas skončil zaslouženě 1:1.

Druhý poločas nabídl v úvodu dobrou hru domácích, kteří soupeře nepouštěli z jeho poloviny, ale velké šance neproměnili Borůvka, Matějíček ani Podhajský. Udeřilo tak na druhé straně, kdy soupeř napodruhé dorazil dlouhý centr do vápna. Odpověď byla opět blesková, vedení hostí netrvalo ani minutu. Krásnou křídelní akci po ose Fejgl - Černý korunoval kličkou golmanovi a střelou do prázdné branky Podhajský. Obrat skóre zařídil Borůvka v 60. minutě, kdy jeho centr skončil v šibenici překvapeného brankáře hostí. Pardubice tato situace nepoložila a symbolicky hned vzápětí vyrovnali po pěkné akci a lobu hostujícího forvarda.

Celkově klukům nemůžeme vyčíst snahu a chuť po vítězství. Oproti minulému kolu dnes panuje spokojenost a věříme, že jsme na dobré cestě směrem k červnové Olympiádě."

Vytvořeno: 23.4.2019