Třetí finále v řadě proměnil Červený Kostelec v triumf v Poháru hejtmana

Dvakrát prohráli, potřetí už si trofej vzít nedali. Foitbalité Červeného Kostelce ovládli finále Poháru hejtmana, v Albrechticích zdolali Libčany 4:1.

Před dvěma lety padl v konfrontaci s týmem Kratonoh, vloni po penaltovém rozstřelu s novobydžovskou Cidlinou. Třetí účas ve finále Poháru hejtmana v řadě však Červený Kostelec proměnil ve výhru.

V Albrechticích nad Orlicí, kde měl mezi třemi sty padesáti diváky velmi výraznou podporu, zdolal Libčany. Ty měli sice opticky hru v rukou, jenže rychlost útočných výpadů mužstva kolem trenéra Hradce Karla Havlíčka rozhodla.

Zásadním momentem byl druhý gól vítězů, který padl chvíli před poločasem a jen tři minuty po vyrovnávací trefě Libčan. „Udělali jsme hrubé chyby, po nich jsme dostali góly. Ve druhé půli jsme soupeře dvacet minut mačkali, ale pak jsme inkasovali potřetí. A to se s tak kvalitním mužstvem, jako je Červený Kostelec, těžko otáčí,” hodnotil duel libčanský kouč Jiří Hofman.

Vítězové naopak zvládli utkání takticky perfektně. „Chtěli jsme je nechat hrát a zlobit je z každého brejku. To se nám podařilo, navíc jsme byli plodní,” chválil stoper Havlíček. „Když jsem vloni odjížděl naštvaný z Třebechovic, říkal jsem, že se do finále vrátíme. Jsem rád, že se to povedlo. Celkově je pořeba smeknout před celým Červeným Kostelcem, fanoušci byli famózní,” radoval se.

TJ ČERVENÝ KOSTELEC - SK LIBČANY 4:1
Branky: 46. a 76. Srkal, 28. Hundák, 72. Vejman – 36. Chromek. Rozhodčí: Filip – Hlaváč, Horský. ŽK: Koval - Černý, Rompotl, Kabeláč. Diváci: 350. Poločas: 2:1.
TJ Červený Kostelec: Kobos – Kováčik, Vejman, Havlíček (77. Čáp), Štelzig – Hundák (87. Vít), Bárta, Barták, Srkal, Martínek (89. Poláček) – Koval.
SK Libčany: Mašek – Libřický (87. Linder), Rompotl, Kabeláč, Hůlka – Jiřík (77. Mokrý), Černý, Chromek, Friedl (87. Zatloukal) – Karanský (69. Ježek), Polyakov (83. Mádlo).

Vytvořeno: 7.6.2017