Dorostenecké zpravodajství 3-4. listopadu 2012

PARTNEREM DOROSTENECKÝCH SOUTĚŽÍ JE SPOLEČNOST JUTA DVŮR KRÁLOVÉ

zavod-350VÝCHODOČESKÝ OBLASTNÍ PŘEBOR U-19

Jen a jen v sobotu 3.listopadu se má hrát Východočeský oblastní přeboru U-19.

Pouze dva zápasy se odehrály minulý víkend a doufejme, že počasí prvního listopadového víkendu bude k fotbalu shovívavější.

V 10,15 měl výkop zápas Dvůr Králové - Nové Město n.M. (hřiště Miletín), "domácí" Dvůr vyhrál 4:2 (10.Hák, 45.Tichovský, 54.Krušina, 68.Zapadlo - 47.Borůvka, 60.Hánl). Trenér Dvora Mgr. Jan Míl svým svěřencům poděkoval: "Ve vyrovnaném utkání jsme byli produktivnější než soupeř a proto jsme si připsali do tabulky tři body. Na kontaktní branku soupeře jsme dokázali dvakrát rychle reagovat a závěrečných 15 minut už jsme měli plně pod kontrolou. V této části hostující brankář uchránil hosty od dalších branek. Hráčům chci na závěr poděkovat za celou podzimní část. V tabulce pravděpodobně skončíme do 6.místa, což je vzhledem k problémům, se kterými jsme se na podzim potýkali, celkem slušný výsledek."

Rovněž v 10,15 se hrálo utkání Hlinsko - RMSK Cidlina B. Hosté si odvezli nečekaně vysokou výhru 6:1 po poločase 2:0 (Trejbal 2, Živný, Holec, Kalenský, vlastní). Trenér Aleš Petr, který zápas vedl tentokrát sám bez zaneprázdněného Jaroslava Matějky, řekl: "Chtěli bychom poděkovat všem hráčům, kteří se dnešního utkání zúčastnili, neboť už od nástupu do autobusu bylo znát, že do Hlinska nejedou na výlet a tato atmosféra je provázela i na hřišti, kde své přesvědčení prodali. Dobré zjištění pro nás jistě je, že i střídající hráči se podepsali pod pro nás gólové hody. "

O 90 minut později byl na pořadu duel Slavia HK/Nový Hradec - Letohrad B, utkání týmů z druhé poloviny tabulky zvládli lépe slávisté a zase okusili radost z výhry. Opět se zrodil nejčastější výsledek tohoto kola, sešívaní zvítězili 4:2 (Homolka 3, Bažant). Ing. Petr Prošvic řekl k zápasu: "Po sérii nepřesvědčivých výsledků se podařilo domácímu trenérovi PaedDr.Dlabáčkovi dát dohromady sestavu, která zaslouženě dosáhla na vítězství."

V 11,45 se hrálo velké orlické derby Česká Třebová - Ústí nad Orlicí. Třebová vyhrála
2:0 (Foff, Vytlačil). Mgr.Tomáš Keprt řekl k zápasu: "Domácí rozhodli o svém vítězství v první dvacetiminutovce, kdy nepustili soupeře na vlastní polovinu a vstřelili dva góly. Stínem utkání bylo po zákroku hostujícího Kalouska zranění domácího Bočkaje, pro kterého sezóna 2012/2013 skončila - zlomená holenní a lýtková kost."

Zápas Vysoké Mýto - Pardubice B, který byl šlágrem kola, skončil nerozhodně 1:1.

V pravé poledne zahájil zápas Olympia Hradec Králové B - Rychnov n.K., hosté byli rozjetí z minulého kola a z Kuklen vezou body za výhru 4:2.

Volný termín mají dorostenci vedoucího FK Náchod.

PŘEHLED ZÁPASŮ A VÝSLEDKŮ: Dvůr Králové-Nové Město n.M. 4:2, Hlinsko-RMSK Cidlina B 1:6, Česká Třebová-Ústí n.O. 2:0, Vysoké Mýto-Pardubice B 1:1, Slavia HK/Nový Hradec-Letohrad B 4:2, Olympia HK B-Rychnov n.K. 2:4

DOHRÁVKY:

středa 07.11. 18,15 UMT Chudonice RMSK Cidlina B-Olympia HK B
sobota 10.11. 10,00 UMT Ohrazenice FK Pardubice B-Hlinsko
sobota 10.11. 13,30 UMT Letohrad OEZ Letohrad-Česká Třebová
neděle 11.11. 10,15 UMT Nové Město n.M. MFK Nové Město-Vysoké Mýto

DSCF4473 KRAJSKÝ PŘEBOR U-19

Rovněž Krajský přebor U-19 znal po minulém víkendu pouze dva výsledky (Třebechovice-Červený Kostelec 0:5 a Solnice-FK Náchod B 3:1). Nyní je na pořadu 13.kolo, mimo dohrávek poslední podzimní.

Ve 12,15 byl na pořadu duel béček, to náchodské přivítalo trutnovské. Hrálo se v Bělovsi na umělé trávě a Náchod B zdolal Trutnov B jasně 5:2 (Bohuslav 2, Říha, Bareš, Pek - Malínský, Kancok z penalty). Náchod podrželi oba brankáři,kteří měli několik skvělých zákroků, bohuže týmu opět nám nešla koncovka. "Bojovný zápas, prvních třicet minut se nám vydařilo, poté jsme však vlastními chybami posadili soupeře na koně", to byl názor Tomáše Cermana, trenéra Trutnova.

V sobotu 3.11. se dále v 11,45 hrály dva duely.

Druhý tým tabulky Kunčice hostil Novou Paku/Starou Paku a své postavení v tabulce potvrdil výhrou 4:1.

V Solnici se díky výměně pořadatelství představil Baník Žacléř. Solničtí dorostenci vyhráli hladce 3:0 (Cink 2, Tomeš) díky zlepšené střelbě ve druhé části hry. Milan Cink, trenér Solnice, řekl k zápasu: "Po vyrovnaném prvním poločase se ve druhém poločase hráči Solnice začali více pohybovat a to vedlo k vytváření šancí, které hráči částečně využili. V utkání zvítězili zaslouženě."

V neděli 4.11. jsou na programu zbývající čtyři duely.

V 10,30 se hrál velký magnet kola, v Chlumci n.C. uvítal domácí ambiciózní klub vedoucí tým tabulky FC Vrchlabí. Chlumečtí dorostenci zvítězili 6:2 (Labík 2, Hartman 2, J.Svoboda, M.Kučera), zápas řídil rozhodčí Kubišta. Domácí tím neuvěřitelně vyrovnali čelo tabulky, v rozpětí dvou bodů jsou narovnány čtyři týmy. Dva góly domácích dal i Jan Labík, kterého dali trenéři RMSK k dispozici díky jeho tréninkové nekázni.

Červený Kostelec Dobrušku a na červenokosteleckém hřišti se rozpoutaly brankové hody, zápas skončil divokým výsledkem 7:4 (7. Barták, 15. Hundák, 25. Barták, 53. Tichý, 60. Hundák, 65. Bradáč, 86. Hundák - 2. Oubrecht, 40. Michalík PK, 69. Michalík, 85. Jelen).

Hořice doma rozdrtily Volanov 10:0 (R.Machek 4, Duplinzski 3, Šlambera, Melichar a vlastní). Podle slov domácích mohou být hosté rádi, že se číslo obdržených branek zastavilo na deseti.

V 11,45 hostila Jiskra Jaroměř Třebechovice.

PŘEHLED ZÁPASŮ A VÝSLEDKŮ:
Kunčice-Nová Paka/Stará Paka 4:1, Solnice-Žacléř 3:0, Náchod B-Trutnov B 5:2, Chlumec n.C./RMSK-Vrchlabí 6:2, Jaroměř-Třebechovice nehlášeno, Červený Kostelec-Dobruška 7:4, Hořice-Volanov 10:0.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ U-19 - skupina A

V Krajských soutěžích se stále bojuje o postup do jarních klání a do JUTA GRASS poháru U-19.

V sobotu 3.listopadu od 11,15 přivítala v derby Jičínska Sobotka (6.místo, 10 bodů) TJ Kopidlno (1.místo, 19 bodů). Zápas skončil remízou 0:0.

Rovněž v sobotu měl hostit Sokol Červeněves (2.místo, 18 bodů) Spartak Kosičky (7.poslední místo, 9 bodů). Hosté pokazili domácím víkend, k zápasu se nesešli a domácí duše všeho dění Jan Šefara zbytečně upravoval červeněvské hřiště.

Tradičně v neděli v 10,00 vyzval Slavoj Skřivany (4.místo, 14 bodů) Podskalan Podhradí (5.místo, 12 bodů). Domácí vyhráli jasně 6:1 (Hladík 2, Hosch 2 /1 z PJ/, Čapek, Ludvík - Dobiáš). Skřivany nakročily k postupu do finálové skupiny velmi výrazně, zápas byl jejich jednoznačnou záležitostí.

Volno měli dorostenci Lovčic.

Jediná dohrávka je na pořadu 18.listopadu (neděle), od 13,00 Kosičky hostí Sobotku.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ U-19 - skupina B

Magnetem kola bylo určitě utkání Dohalice (2.místo, 25 bodů)-Probluz (1.místo, 25 bodů, ale o dva zápasy méně), hrálo se v sobotu od 13,00. Oba týmy si již prakticky zajistily postup do jarní skupiny o postup a zápas skončil remízou 1:1 (Lindr - Gabriel).

V neděli Kobylice (4.místo, 9 bodů) od 11,45 přivítaly favorizované Stěžery (3.místo, 24 bodů). Hosté svoji roli potvrdili výhrou 4:1.

Ve 14,00 se ve Lhotě p.L. (5.místo, 9 bodů) představili úspěšně dorostenci Myštěvse (7.místo, 3 body), kteří si odvezli tři body za výhru 2:1.

Volno budou mít dorostenci Smiřic/Předměřic.

V neděli 11.listopadu dohrávají dorostenci Myštěvse s Kobylicemi (10,00) a možná finále skupiny Probluz-Stěžery se hraje v neděli 18.listopadu (začátek 13,30).'

O postupu trojice Stěžery, Probluz a Dohalice není žádných pochyb.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ U-19 - skupina C

Skupina C je stále hodně dramatická, minulé kolo nakonec nepřineslo jediný zápas.

V sobotu 3.listopadu na umělé trávě v Náchodě přivítal tým Meziměstí/Teplice (7.místo, 4 body) od 10,00 Janské Lázně (6.místo, 6 bodů). "Domácí" dorostenci získali druhou výhru v soutěži za výsledek 3:2 (Tomek, Pražák, Kochánek). Trenér Meziměstí Dušánek řekl k zápasu: "V prvním poločase vyrovnané utkání,ve druhém domácí projevili větší bojovnost a vůli po vítězství,díky které se jim nakonec podařilo zvítězit a odpoutat se od posledního místa v tabulce."

Pomyslný souboj Titánů - od 11,45 vedoucí Tatran Hostinné (1.místo, 22 bodů) hostil FKM Javorku (2.místo, 22 bodů a o zápas méně než Tatran) a v zápase kola zvítězil 2:1, dva góly domácích dal Jakoubek. Domácí vedoucí Kudrnovský řekl k zápasu: "Zápas se odehrál na těžkém mokrém terénu, což odpovídalo kvalitě fotbalu. Soupeři se na rozdíl od nás dařila kombinační hra, což bylo stálým nebezpečím pro naší branku. Naší obranu skvěle řídil nejlepší hráč zápasu David Buchar a ta nepustila soupeře do vyložené šance. Spíše šťastné vítězství zařídil dvěma góly střelecky velice disponovaný Radim Jakoubek. Soupeř FKM Javorka dle mého názoru předváděl nejlepší fotbal této dorostenecké skupiny.".

V neděli 4.11. hostila Sparta Úpice (5.místo, 13 bodů) na umělé trávě v Trutnově Bílou Třemešnou (4.místo, 14 bodů), výsledek byl nakonec 1:3 pro hosty. Úpice vedla 1:0 gólem Hofmana, tak skončil i poločas. Po přestávce hosté utkání zcela otočili, dvakrát se trefil Jakl, jednou Zlámal.

DOHRÁVKY:
neděle 04.11. od 14,00 Česká Skalice-Meziměstí/Teplice
neděle 11.11. od 12,00 Bílá Třemešná-Hostinné
neděle 18.11. od 11,00 Janské Lázně-Úpice
neděle 18.11. od 10,30 FKM Javorka-Bílá Třemešná (hřiště Lázně Bělohrad)

KRAJSKÁ SOUTĚŽ U-19 - skupina D

Sobota 3.listopadu přinese dva duely.

Už v 11,45 hostilo České Meziříčí (4.místo, 12 bodů) Voděrady (2.místo, 22 bodů), hosté potvrdili svoji letošní výkonnost a z "Meříče" si odvezli výhru 3:2.

Od 14,00 bylo na pořadu derby Týniště n.O. (6.místo, 10 bodů)-Albrechtice n.O. (7.místo, 3 body), hosté z Albrechtic vyhráli druhé utkání venku za sebou a opět poměrem 3:2.

V neděli ve 13,00 nastoupil vedoucí Vamberk/Doudleby proti Velkému Poříčí (5.místo, 11 bodů) a výsledek byl hokejový - domácí dorostenci vyhráli 7:3.

Odpočívalo bude SK Babí.

Dohrávat se bude duel Týniště n.O. - České Meziříčí (4.listopadu ve 14,00).

BELSPORT KRAJSKÝ PŘEBOR U-17

V sobotu 3.listopadu hostila od 9,30 Dobruška (12.místo, 0 bodů) Slavii HK/Nový Hradec (11.místo, 5 bodů) s přáním prvního úspěchu. Dobrušští mladší dorostenci vyhráli 3:1 a radost v kabině byla velká - byly to první tři body v letošním ročníku.

V 11,15 měl výkop v Kunčicích n.L. duel Vrchlabí (2.místo, 23 bodů) - Kostelec/Častolovice (8.místo, 12 bodů). Domácí zástupci krkonošské kopané byli favority a tuto roli bezezbytku splnili výhrou 4:0 (1.Votoček, 13.Mejvald, 21.D.Fišera, 68.Šimůnek).

V 11,45 se v Chlumci ozval úvodní hvizd zápasu domácího mladšího dorostu (10.místo, 6 bodů) se Sokolem Třebeš (5.místo, 18 bodů). Domácí svému favorizovanému soupeři podlehli 1:2 (Bohatý - Eftlaiš, Kunc). Vedoucí hostů Rederer řekl k zápasu: "Přestože se hrálo převážně na polovině domácího týmu, hosté až do 58. minuty prohrávali. V závěru však svou převahu dokázali přetavit v těsné vítězství."

V 15,15 uvítal tým Trutnov/Mladé Buky (7.místo, 16 bodů) Červený Kostelec (9.místo, 8 bodů). Hosté zvítězili 3:2. Názor domácího trenéra Tomáše Cermana: "Utkání se nám moc nevydařilo, kluci vyhrát nechtěli. Nedařilo se skoro nic, hosté si tentokrát body zasloužili."

V neděli 4.11. hostilo MFK Nové Město n.M. (4.místo, 19 bodů) od 11,15 Rychnov n.K. (3.místo, 21 bodů). Mladí dorostenci Nového Města vyhráli 4:1 (Lukášek, Mašek, Valášek, Hable - Vojka) a posunuli se na 3.místo tabulky. Trenér Bohumil Popperle: "Ve vyrovnaném utkání se kluci prosadili střelecky až ve druhém poločase. Hosté hráli ze zajištěné obrany a podnikali rychlé protiútoky, po jednom z nich se jim podařilo vyrovnat. Kluky to nepoložilo a po pěkných kombinačních akcích dotáhli utkání do vítězného konce."

Volno má Slovan Broumov a vedoucí Olympia Hradec Králové.

PŘEHLED ZÁPASŮ A VÝSLEDKŮ: Chlumec/Převýšov-Třebeš 1:2, Vrchlabí-Kostelec/Častolovice 4:0, Trutnov/Mladé Buky-Červený Kostelec 2:3, Dobruška-Slavia HK/Nový Hradec 3:1, Nové Město-Rychnov n.K. 4:1

V sobotu 10.11. se dohrává zápas Kostelec/Častolovice-Olympia HK (11,45 UMT Všesportovní stadion HK) a Červený Kostelec-Dobruška (11,15).

V neděli 11.11. hostí od 11,15 Třebeš-Vrchlabí.

DOROSTENECKÉ LIGOVÉ SOUTĚŽE

V sobotu 3.listopadu od 9,30 hostila v Kuklenách Olympia Hradec Králové MFK Chrudim. Svěřenci trenéra Košátka vstoupili do utkání s cílem napravit výsledek 1:3 z Varnsdorfu, kde víceméně na zdejší umělé trávě vykopávali místo míče sníh. Sám trenér minulé utkání komentoval slovy "že ho nemá cenu komentovat" a my mu dáváme za pravdu, sehrát utkání za každou cenu opravdu cenu nemá.
Kuklenské šavle po bezbrankovém poločase dokázali nebezepčný chrudimský tým zdolat 2:1 a v tabulce v sobotu bodově dotáhli vedoucí béčko pražské Slávie, která má však o zápas méně.

RMSK Cidlina zažila stejný scénář jako Olympia, na umělé trávě v Liberci-Harcově kopala do sněhu a bojovní domácí toho využili stejně jako Varnsdorf proti Olympii. Na umělé trávě v Chudonicích se svěřenci trenérů Obermajera a Černíka musí pokusit o reparát v zápase s MFK Trutnov (začátek v neděli 4.11. v 11,00).
Po poločase 2:2 skončilo utkání výhrou domácích dorostenců 6:3, výsledek na serveru vysledky.com vložil jako už mnohokrát rádoby vtipálek. Domácí v prvním poločase prohrávali a hosté velmi hrozili z brejků, po přestávce RMSK během 6 minut zápas rozhodl. Nepochopitelné proto pro domácí trenéry zůstává vyloučení Vincoura, který naprosto hloupě po předchozí ŽK komentuje rozhodnutí arbitra. A ještě branky
Cidliny -  20. /PK/ a 28. Mokošín, 48. a 51. Haken, 50. Pokorný, 68. Široký.

Nováček Sokol Třebeš přivítal v neděli 4.listopadu od 11,15 FK Kolín. Těžký soupeř pro družinu trenéra Mizeríka se potvrdil, výhra Kolína 7:3 se zrodila v poměrně otevřeném zápase.

Program tohoto kola, výsledky minulého dějství a tabulku před víkendem naleznete zde ...

ukázka

Pravidelné zpravodajství o fotbalových soutěžích Královéhradeckého kraje přináší úterní číslo (6.listopadu, distribuce 7.listopadu) týdeníku Fotbal v kraji (informace o předplatném zde).

Vytvořeno: 2.11.2012