Orlické derby pro Kostelec, Broumov vstřelil dvě branky a poprvé vyhrál, Jičín vyhrál rekordně 7:2, ale prohrál druhý poločas, Červený Kostelec veze cenné body z Orlické kotliny

Datum akce: 30.11.-0001

Hvězda kola:
Aleš Hašek (Kostelec nad Orlicí) - kanonýr kosteleckého týmu, který do derby v Rychnově nad Kněžnou nastoupil hodně oslaben, byl ústřední postavou tohoto zápasu, jeho branky ve 14. a 38. minutě poslaly vždy hosty do aktuálního dvougólového vedení, které se nakonec ukázalo jako rozhodující. Kostelec vyhrál v Rychnově 3:2 a zabrzdil domácí vítěznou sérii.

Událost kola:
Slovan Broumov není již poslední, v tabulce přeskočil Provodov. Broumovští fotbalisté porazili doma Dobrušku 2:0, což znamenalo, že v tomto zápase dali stejně branek jako v předchozích 12 kolech dohromady. Šťastnými autory bali David Svoboda a Marek Gago. Závěr tabulky tvoří tedy trio týmů Dobruška (5 bodů), Broumov (4 body) a Provodov (3 body).

Návštěva kola:
Největší počet diváků přišel do Rychnova nad Kněžnou, což je asi nevídaná skutečnost. 222 diváků podle hlášení domácích a zápisu rozhodčích sledovalo orlické derby mezi domácími a Kostelcem nad Orlicí, spokojeni byli ti, kteří fandili hostům.
V dalších zápasech se návštěvy nepřehouply přes dvě stovky, umělá tráva v Jičíně přinesla tristní návštěvu 20 diváků, kteří byli zvědavi na zápas domácích s Provodovem.

Výrok kola:
Petr Průcha, trenér Chlumce nad Cidlinou, po výhře nad Novým Městem nad Metují 6:0: "Výkon určitě bezchybný nebyl, je potřeba v tréninku pracovat na zlepšení a nemyslet si, že vše umím, že vše znám. Série je to pěkná, chci v ní nadále pokračovat. Děsně mě to baví a hrozně nerad prohrávám."

Co nás zaujalo:

Vysoká nad Labem ve sledovaném zápase v Libčanech inkasovala již ve 2. minutě (Petr Jiřík) a aby se to nepletlo, tak i v první minutě druhé půle (Radek Kollár). Příliš soustředěni tedy vysočtí fotbalisté v obou částech hry na hrací plochu nenastupovali. Vedoucí týmu Jan Píša to také nenechal bez kritického povšimnutí: "Inkasovat góly v 1. minutě každého poločasu, tak na to nepřišli ani autoři seriálu Okresní přebor. To vám nepomůže žádný trenér, ať je to Samek nebo Wenger."

Jedenáctka 13. kola podle webu KFS:
Gall (Lázně Bělohrad-2) - Pups (Rychnov n. K.-2), Stránský (RMSK Cidlina-1), Havlíček (Č. Kostelec-1), Beneš (Chlumec n. C.-3) - Kollár (Libčany-2), J. Kučera (Chlumec n. C.-3), Říha (Kostelec n. O.-1) - Hašek (Kostelec n. O.-3), M. Kocourek (Jičín-1), M. Gago (Broumov-1)

Divácká hitparáda:
Na 12. kolo (13. hrané) VOTROK krajského přeboru přišlo celkem 976 diváků, což je o 300 méně než v minulém kole. Nejvíce diváků vidělo derby zápas v Rychnově nad Kněžnou, celkem 222, druhá největší návštěva byla v Lázních Bělohradě - 154 návštěvníků.
Umělé trávy netáhnou, v Jičíně utkání s Provodovem sledovala dvacítka diváků.

Rozhodčí:

Jan Prokůpek - Chlumec n. C. - Nové Město n. M. (ŽK 0:2, bez ČK)Jiří Blaschke (KFS LB) - Slavia HK - Č. Kostelec (ŽK 3:1, bez ČK)Karel Šiling - SK Jičín-Provodov (ŽK 0:0, bez ČK)Marian Otava - Libčany - Vysoká n. L. (ŽK 0:2, bez ČK)Štěpán Janeček - Broumov - Dobruška (ŽK 0:1, bez ČK)Tomáš Rychtár - Lázně Bělohrad - Jaroměř (ŽK 2:2, bez ČK)Pavel Vítek - RMSK Cidlina - Hořice (ŽK 0:4, bez ČK)
Matěj Novotný - Rychnov n. K. - Kostelec n. O. (ŽK 4:3, bez ČK)

Pochvala pro rozhodčí:

Bohumil Králíček (Provodov): "Utkání s přehledem odřídila trojice rozhodčích."
Jan Schejbal (Libčany): "Zápas se povedl také trojici rozhodčích.
Jan Čermák (Rychnov n. K.): "Smutníme z prohry, ale nakonec samá pozitiva - dobrý catering, dobrý soupeř, dobří rozhodčí, hodně dobrý fotbal a výborní fanoušci."
Jindřich Kittler (Broumov): "Děkujeme hráčům za předvedený výkon i trojici rozhodčích."
Roman Kyral (Jaroměř): "Velmi dobrý výkon dnes odvedla trojice rozhodčích."

Vyloučení:
12. kolo (13. hrané) bylo ve znamení gentlemanů, nikdo nebyl vyloučen.

Střelci po 13. odehraném kole
(v 12. kole /třináctém hraném/ padlo 36 branek, průměr 4,5 na zápas. V tomto směru bylo toto kolo hodně produktivní. Devět branek viděla hrstka diváků v Jičíně,  šest branek v podání Chlumce n. C., po pěti gólech padlo v Libčanech, na hradecké Slavii a v Rychnově nad Kněžnou.).

11 - Koval (Č. Kostelec),
10 - D. Hlava (Č. Kostelec),
9 -
Hubička (Libčany),
8 - Holec (RMSK Cidlina), Korenčík (Jaroměř), Hašek (Kostelec n. O.),
7 - Blažej (RMSK Cidlina), Počtýnský (Rychnov n. K.), M. Kučera, Jak. Jelínek (Chlumec n. C.),
6 - M. Kocourek (Jičín), Kollár (Libčany), F. Stieber (Rychnov n. K.), Čenovský (Jaroměř), Klouda (Kostelec n. O.),
5 - J. Kučera (Chlumec n. C.), Karanský (Libčany), Bělka (Vysoká n. L.), Hloušek (Slavia HK), Říha (Kostelec n. O.), Nožka (Provodov),
4 - Zich (RMSK Cidlina), Zajíček, Reichl (Rychnov n. K.), M. Mezsároš (Jičín), Odvárko (Lázně Bělohrad), Klikar (Nové Město n. M.), Khun (Provodov),
3 - L. Hlava (Č. Kostelec), Šorm, Žalman (RMSK Cidlina), O. Stieber, Šrefl, Valášek, Pups (Rychnov n.K.), Chromek (Libčany), T. Haken, Nálevka (Jičín), Vejr, Hartman, Beneš (Chlumec n. C.), Linhart (Slavia HK), Bano (Jaroměř), J. Pražák (Vysoká n. L.), Loner (L. Bělohrad), Melichar (Hořice), L. Macháček (Nové Město n. M.), Mikušík (Dobruška),
2 - Havlíček, Škoda, Petrů (Č. Kostelec), Ulvr, Klaban, Kraus, Řeháček (Jičín), vlastní (Chlumec n. C.), Vladeka (Jaroměř), Friedl, Kabeláč, Jiřík (Libčany), Jelínek, Mokošín, Matějka, Trejbal, Stránský (RMSK Cidlina), Řehák, L. Šrámek, Švandrlík (Kostelec n. O.), Dostál, Brázda, Derner (Slavia HK), Hrnčíř, Berger (Lázně Bělohrad), J. Vít, Práza, Srubjan (Nové Město n. M.), Belák (Provodov), Nečesaný, D. Palm (Hořice),
1 - Bárta, Svoboda, Kováčik (Č. Kostelec), Volný, Bastos, Poul, Bárnet (Rychnov n. K.), Macháček, Mikolášek, Materna (Jičín), Pokorný, vlastní (RMSK Cidlina), Vopátek, Veselský, Dušek (Chlumec n. C.), Kilevník, Horák, Klouček, Bohm, Knap, Muller (Jaroměř), Mařas (Libčany), Ma. Novák, Kaplan (Kostelec n. O.), Růžička, Prorok, Ptáček, Jarkovský, Hušek, Škvrňák, J. Píša (Vysoká n. L.), Lánský, L. Jezbera, Šrám, Kazda (L. Bělohrad), Chobotský, Erber, Šolc, Lán (Slavia HK), P. Zákravský, P. Růžička, Nejman, Jelen (Nové Město), Skalský, Rubeš, Kolovratník, Pour, Tomáš, Rozsévač (Hořice), Goll, Dudek, O. Nejman, Chmelík (Provodov), Matula, Čopík, Jirásek, Malý (Dobruška), Dostál, Schubert, Svoboda, M. Gago(Broumov),

Magnet příštího 13. kola (14. hraného):
V neděli 6. listopadu přijde zřejmě nejen magnet kola, ale i magnet podzimu, v Červeném Kostelci se od 14.00 střetne vedoucí domácí tým s druhým mužstvem tabulky RMSK Cidlina. Souboj trenérů, kteří svou filozofii znají navzájem velmi dobře, a souboj finalistů loňského ročníku poháru KFS může přivítat velmi dobrou diváckou kulisu.