Krajský superpohár otevřel novou tradici, turnaj se hrál rovněž k 15. výročí vzniku KFS

TJ Jiskra Hořice

Fotbalový oddíl TJ Jiskra Hořice byl pořadatelem prvního ročníku krajského Superpoháru, který se hrál 30. července 2016 na stadionu na Gotthardě.

Záměr uspořádat tuto akci projednal několikrát výkonný výbor Královéhradeckého KFS ze dvou důvodů - Pardubický KFS už dále nechtěl pokračovat v tradici Východočeského superpoháru, ve kterém se střetávaly vítězné týmy z krajských pohárových soutěží, a Královéhradecký KFS letos slaví 15. výročí svého vzniku.

Čtyřčlenného krajského Superpoháru se podle reglementu mají zúčastnily čtyři týmy - vítěz krajského poháru, vítěz 1. A třídy a vítězové dvou skupin 1. B třídy. Letošního ročníku se nakonec nezúčastnil tým Lázní Bělohradu, který dal přednost Lázeňskému poháru v Železnici a zároveň také nakonec odmítl logicky i nabízené pořadatelství.
Vzhledem k přijetí pořadatelství (a velmi dobře realizovaného) nahradil Lázně Bělohrad tým Jiskry Hořice, další z nováčků krajského přeboru. Dalšími účastníky jsou vítězové 1. B tříd SK Jičín B a FK Náchod B a vítěz krajského poháru RMSK Cidlina Nový Bydžov.

V prvním dopoledním semifinále zdolal vítěz krajského poháru RMSK Cidlina tým SK Jičín B těsně 1:0 po poločase 0:0 (zápasy se hrály 2x30 minut), o všem rozhodl ve 46. minutě Martin Holec. V závěru musel opustit hrací plochu jičínský Vacek.

Ve druhém semifinále nastoupil domácí nováček krajského přeboru Jiskra Hořice proti FK Náchod B a hostující novopečený účastník 1. A třídy nakonec domácím vzal možnost hrát finále výhrou 1:0 (0:0), jediný gól dal Lukáš Soumar.

Odpoledne se v souboji o 3. místo střetly celky Hořice s Jičínem, hosté nastoupili s brankářem Michalem Pušem na hrotu a právě on byl autorem rozhodující branky. Jičín vyhrál 1:0 (0:0) a do Jičína putovala pomyslná bronzová příčka.

Finálový duel byl otevřený pouze zpočátku, poté tým Cidliny začal svého náchodského soupeře válcovat a nakonec se zrodilo výrazné finálové vítězství 8:1 (4:1). Dvě branky dal Martin Holec, po jedné Michal Blažej, Jakub Trejbal, Alexandr Zich, Pavel Pokorný, Jakub Jelínek a Tomáš Vaněk, za náchodské fotbalisty korigoval Filip Chládek.
Hrající trenér RMSK Michal Blažej k finále řekl: "Mimo prvních minut, kdy jsme se rozdýchávali, to byl od nás dobrý, poctivý a koukatelný zápas bez podcenění, chuť dávat góly nám vydržela až do konce. Turnaj byl velmi dobře organizován a nám pomohl k testu celého kádru."

Ceny vítězům předávali JUDr. Miroslav Antl, Václav Andrejs a MUDr. Jan Neumann.

Vytvořeno: 28.7.2016