Votrok krajský přebor: Do hry se vrací Kořínek. Začal hattrickem v okresním přeboru

Po sedmi zápasech, v nichž pykal za brutální faul, se do sestavy lídra Votrok krajského přeboru Kratonoh vrátí kanonýr Jiří Kořínek.

Naposledy se ukázal 16. dubna v utkání 21. kola v Chlumci nad Cidlinou. V něm nejprve poslal Kratonohy do vedení 1:0, ale chvíli před poločasovou přestávkou velmi drsně zfauloval domácího stopera Michala Bráborce.

Za tento zákrok mu disciplinární komise vystavila stop na sedm zápasů, přesto dál zůstává suverénním králem střelců soutěže. Na kontě má třiatřicet branek a nyní ho bude muset ubránit broumovská obrana.

Kořínek už do hry naskočil na konci minulého týdne, kdy ho kouč Václav Pišta postavil do sestavy béčka v okresním přeboru. Pro útočníka to byl klasický zápas - derby s Kosičkami rozhodl třemi brankami.

Pokud Kratonohy o víkendu v Broumově vyhrají, znovu se příblíží k celkovému prvnímu místu. K jistotě potřebují ve třech kolech čtyři body.

Pomohla jim totiž ztráta Náchoda, který v týdnu nezvládl domácí dohrávku s Kostelcem nad Orlicí. Po bezbrankové remíze prohrál favorit penaltový rozstřel.

“Co je platné, že jsme měli celý zápas převahu, byli jsme herně lepší, hosté měli za celé utkání dvě šance, ve kterých nás podržel brankář. Naše neproměněné šance nás stály body a v penaltách to byla loterie, kterou lépe zvládli hosté,” řekl Michal Malý, vedoucí mužstva Náchoda.

V neděli se Náchod představí v Červeném Kostelci.