Věštba kouče Týniště se potvrdila. Exdivizní tým bude mít problémy

Už před sezonou prohlásil kouč Týniště Radek Hrubý: „Pokud mužstvo neposílíme, budeme mít problémy.“ Hned v 1. kole Votrok krajského přeboru se ukázala jeho slova jako prorocká. Tým padl 0:9 v Jičíně.

Poslední duel v minulé sezoně prohráli v Trutnově potupně 0:13. A v podobném stylu začali fotbalisté Týniště nad Orlicí i tu současnou. V krajském přeboru dostali výprask v Jičíně. První branku dostali hned v první minutě, poslední tři v závěrečných šesti minutách. Zápas ovlivnilo i vyloučení hostujícího gólmana Rolejčka ve 29. minutě, za stavu 2:0 pro Jičín.

Pak totiž začala demolice. „Bohužel jsme nebyli pro domácí rovnocenným soupeřem,“ řekl František Kerhart, vedoucí mužstva Týniště.

Další událostí kola byla už tak trochu tradiční záležitost. Jiří Kořínek, kanonýr z Kratonoh, zničil nováčka z Provodova čtyřmi brankami. První tři trefy zvládl za třináct minut na přelomu poločasů. Naposledy se mu čtyřgólový kousek povedl ve 20. kole minulé sezony, kdy vystřílel výhru 4:3 na hřišti hradecké Slavie. „Zápas se zlomil z kraje druhého poločasu, kdy Kratonohy dvěma brankami rozhodly. Poté už se ukázala větší zkušenost hostí a zápas se dohrával,“ uznal domácí trenér Ondřej Nejman.

Druhý nováček byl úspěšnější. Kostelec nad Orlicí zvládl velké derby s Rychnovem nad Kněžnou a vyhrál 1:0. Martin Kameník, trenér Rychnova, souboj ohodnotil: „Na úvod KP zápas, jak se patří. Po dlouhé době derby s Kostelcem zvládli domácí lépe. Tak nějak jsem tušil, že kdo dá první branku, tak vyhraje. Měli jsme méně šancí a začali hrát, až když jsme prohrávali. Ve vedru už nebylo tolik sil a času na vyrovnání. Všechny hráče můžu pochválit za nasazení a bojovnost.“

Další supervýkon podal hráč Nového Města Jan Paďour, který v Dobrušce zaznamenal hattrick. V minulé sezoně přitom působil právě v Dobrušce, po zranění se totiž rozehrával v místním C týmu ve III. třídě.