Bílá Třemešná – to jsou mistři velkých obratů

Jako by se vrátili v čase. Fotbalisté Bílé Třemešné předvedli v prvním kole A třídy skvělý obrat duelu s Vrchlabím. Stejný kousek se jim povedl už na jaře…

Na jaře to byl slušný počin. Po půli prohrávala Třemešná s Vrchlabím 1:3, ale třemi brankami ve druhém poločase výsledek otočila. Ale pozor! Tentokrát posunuli svěřenci kouče Zbyňka Šturmy úroveň obratu ještě o stupeň výš.

Co se jim vlastně povedlo. Ve Vrchlabí prohrávali ještě čtvrt hodiny před koncem 0:2, navíc přišli o zraněného gólmana Dobřichovského a do brány musel hráč z pole. Jenže pak dvě stovky diváků na novém vrchlabském stadionu sledovalo doslova smršť – hosté se totiž do konce duelu trefili hned čtyřikrát.

„To, co naše mužstvo předvedlo v posledních patnácti minutách, je pro nás i pro tým velmi nepochopitelné. Pokud přemýšlíme nad předními příčkami, musíme přistoupit k utkání zodpovědněji,“ řekl domácí kouč Zdeněk Lukeš. „Kdyby nám někdo čtvrt hodiny před koncem řekl, že za chvíli budeme slavit výhru 4:2, asi bychom se mu smáli. Ale ono to vyšlo. Proti stejnému soupeři jsme po třech měsících opět zázračně zvrátili dvougólové manko. Vydařený vstup do sezony,“ radoval se naopak hostující trenér Šturma.

Obrat ve Vrchlabí byl dozajista hlavní zajímavostí prvního kola. A jaké byly ty další? Například remíza výrazně posílených Libčan na půdě nováčka zNepolis, předlouhý penaltový rozstřel, který pro sebe nakonec v duelu s Třebechovicemi rozhodli hráči Úpice či perfektní návštěva v Hořicích, kam na remízové derby s Lázněmi Bělohrad dorazilo před pět stovek fanoušků.

Vytvořeno: 11.8.2015