V Chlumci nad Cidlinou otevřena nová tribuna, oslavám a úvodnímu mistrovskému utkání přihlíželo 630 diváků

(foto Josef Komárek)

Tak to je dominanta chlumeckého fotbalového areálu, nová tribuna, kterou Město Chlumec n. C. věnovalo svým sportovcům. Nákladem více jak 16 miliónů Kč ji vybudovala společnost MATEX Hradec Králové, projektově je nemovitost dílem Ing. arch. Jana Zimy.

Slavnostní přestřižení symbolické pásky si určitě užil předseda FK Chlumec n. C. Ing. Karel Heger a samozřejmě starosta Chlumce nad Cidlinou Ing. Miroslav Uchytil.

Sportovnímu programu (utkání mládeže, střetnutí starých gard) poté dominoval zápas VOTROK krajského přeboru FK Chlumec n. C. - RMSK Cidlina, utkání symbolicky zahájili výkopem starostové obou měst, Ing. Miroslav Uchytil a Ing. Pavel Louda.

fk chlumec n. c. - RMSK nový bydžov                  1   :   1 (0:0)
mistrovsky VOTROK krajský přebor muži 9.8.2014 od 17,00 stadion Chlumec
Branky:
74. Kraus - 78. Zich
STŘELBA PK: 2 : 4 (Kraus, Hanuš, nedali Hermann, J. Jelínek - Obermajer, Zich, Matějka, Žalman)

SESTAVA CHL:
Kukal - D. Jelínek, Kosař, Sabó, Beneš - J. Jelínek, Pilař (87. Branský), Janda (59. Tichý) - M. Kučera (90. J. Hanuš), Hartman (73. Kraus), Hermann, připraveni Frajer, Steklý a Doseděl, trenér Hrabík a Volný, vedoucí týmu L. Heger
SESTAVA RMSK: Strýhal - M. Vincour, Matějka, Žalman, Zich - Mejstřík (59. Masák), Vaněk, Krejčí (73. Havrda), Pospíšil - Ševčík - Janouch (46. Obermajer), připraveni Drugda a Široký, trenér Stříž, vedoucí týmu Pospíšil

rozhodčí Čejchan - Pa. Vítek, Kiezler, DS Novotný, ŽK 6:2, ČK 1:0 (85. Beneš po 2.ŽK), PK 0:1 (Ševčík nedal), 630 (!!) diváků

Vynikající divácká kulisa, nová překrásná tribuna, to vše lemovalo dramatické utkání, které se hrálo za velkého dusna. První zajímavý moment přišel v 19. minutě, kdy Pospíšil zleva napálil tyč Kukalovy branky. V 24. minutě po TK Vaňka zakončoval Matějka hlavou nad, v 28. minutě Strýhal zlikvidoval velkou šanci Hermannovi. V 39. minutě Kukal napálil při odkopu Pospíšila a míč se dokutálel těsně vedle tyče. Po přestávce přišel na hřiště Obermajer za Janoucha a hned v úvodu první půle měl dvě vynikající šance, které mu zlikvidoval výtečný Kukal. V 49. minutě pálil těsně nad J. Jelínek, v 53. minutě Strýhal likvidoval Hartmanovu dorážku. Pak přišly chvíle RMSK - v 60. minutě Ševčík po kombinaci pálil nad, v 62. minutě Obermajer předložil Vaňkovi, který mířil vedle, v 66. minutě vyslal Ševčík Zicha, který šel sám na Kukala a při kličce ho gólman domácích podrazil - pokutový kop však Kukal Ševčíkovi chytil. Následný roh Zicha
nasměroval Ševčík hlavou těsně vedle. A děly se věci na druhé straně - v 69. minutě Beneš zatáhl zleva a Hartman rozezvučel břevno nad Strýhalem, vzápětí po akci Kosaře mířili domácí hlavou těsně vedle. V 74. minutě trestňák J. Jelínka našel hlavu Kučery a od ní putoval míč nad břevno. A pak to přišlo - Masák ideálně nezpracoval míč, vracel těžší přihrávku Žalmanovi, který si s ní vůbec neporadil a osamocený Kraus osvědčil svou zkušenost (1:0). V 78. minutě však Ševčík narazil velmi dobře hrajícímu Zichovi a ten pravačkou (!) napálil míč pod břevno chlumecké branky (1:1). V 80. minutě Vaněk pálil zblízka do Kukala, v 85. minutě Beneš fauloval Obermajera a po 2. ŽK opustil hrací plochu, v 87. minutě Matějka směřoval svou hlavičku po TK Zicha nad břevno. V novince letošního ročníku, střelbě penalt za remízového stavu, uspěli hráči RMSK, kteří všichni proměnili, domácí se dvakrát mýlili. Do tabulky tedy přibyl jeden bod navíc pro Cidlinu.

Petr Hrabík, trenér FK Chlumec nad Cidlinou: "V úvodním utkání jsme se chtěli prezentovat kvalitním výkonem. Myslím, že předvedená hra nebyla nejhorší, byli jsme zkušeným hostům, vyrovnaným soupeřem. Remíza je nakonec spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti. Pochvala pro celý kolektiv za bojovnost a nasazení. Výtečná byla také divácká kulisa. Někteří hráči asi před tolika diváky ještě nehráli. Za týden v Rychnově chceme navázat na dnešní výkon a získat ztracené body zpět."

Vytvořeno: 16.8.2014