Vracíme se k 5. kolu krajského přeboru, Libčany přišly o tři body neproměněnou penaltou, Rychnov deklasoval ve druhé půli domácí Broumov, Provodov opět neuspěl v penaltovém rozstřelu, trenér Samek režíroval výhru Vysoké

Datum akce: 30.11.-0001

Hvězda kola:
Petr Samek (Vysoká nad Labem) - trenér týmu Vysoké se v 65. minutě změnil na hrajícího trenéra, přišel na hřiště za stavu 0:0 a hru svého týmu proti Novému Městu okamžitě usměrnil a zkultivoval. Za devět minut po jeho nástup již Vysoká vedla a nakonec slavila výhru 3:0. Vedoucí týmu Miroslav Píša hru Petra Samka ocenil: "Těší nás první výhra za tři body, nula Pavliše a výborný výkon žolíka Samka."

Událost kola:
Běží 93. minuta utkání Libčany - Slavia Hradec Králové, domácí dostávají od rozhodčího Čejchana výhodu penalty. Tu však Petr Jiřík neproměňuje díky střele do tyče, stav zůstává 1:1 a slávisté nakonec berou druhý bod za výhru v rozstřelu v poměru 5:3. Díky tomuto neproměněnému pokutovému kopu mají libčanští fotbalisté dvoubodovou ztrátu na čelo.

Návštěva kola:
Největší počet diváků přišel do hlediště v Jaroměři, kde se hrál šlágr kola s Červeným Kostelcem, v Růžovce bylo hlášeno 336 diváků.

Výrok kola:
Roman Kyral, trenér FK Jaroměř: "Klukům děkuji i přes prohru za výkon a nasazení v dnešním zápase."
To není zase tak časté, aby trenér po porážce doma svůj tým pochválil. Klobouk dolů před trenérem Kyralem ...

Co nás zaujalo:

Dlouhé auty začínají být zbraní, poté co tento prvek byl vidět v podání severských týmů na EURU i v evropských fotbalových soutěžích, zařazují trenéři tuto variantu i v naší nejvyšší krajské soutěži. A první velká vlaštovka přišla - tři minuty před koncem rozhodl zápas v Jaroměři právě po dlouhém autu střelec Červeného Kostelce Ondřej Koval.

Jedenáctka 5. kola podle webu KFS:
Strýhal (RMSK Cidlina-1) - Žalman (RMSK Cidlina-1), Prorok (Vysoká n.L.-1), Bárnet (Rychnov n.K.-1), Pups (Rychnov n.K.-1) - D. Hlava (Č. Kostelec-1), M. Kocourek (Jičín-1), Počtýnský (Rychnov n.K.-1) - Koval (Č.Kostelec-3), Melichar (Hořice-1), Zajíček (Rychnov n.K.-1)

Divácká hitparáda:
Na 5. kolo VOTROK krajského přeboru přišlo celkem 1 375 diváků, nejvíce v Jaroměři 336 a v Lázních Bělohrad 256. Naopak nejméně diváků bylo v hledištích ve Vysoké nad Labem (45) a v Jičíně (80). Průměr na zápas činil 171 příznivců fotbalu.

Rozhodčí:

Otakar Pešava - Jičín - Chlumec n. C. (ŽK 2:3, ČK 0:1)
Ondřej Čejchan - Libčany - Slavia HK (ŽK 5:2, bez ČK)
David Beránek - Vysoká n. L. - Nové Město n. M. (ŽK 2:1, bez ČK)
Karel Miškář - Dobruška - Hořice (ŽK 1:3, bez ČK)
Karel Šiling - Provodov - Kostelec n. O. (ŽK 2:5, bez ČK)
Miroslav Filip - Jaroměř - Č. Kostelec (ŽK 3:2, bez ČK)
Jan Prokůpek - Broumov - Rychnov n. K. (ŽK 0:2, bez ČK)
Pavel Vítek - Lázně Bělohrad - RMSK Cidlina (ŽK 1:2, bez ČK)

Pochvala pro rozhodčí:

Jan Čermák (Rychnov n. K.) - "Rozhodčí odvedli také standardně dobrý výkon, takže se vracíme s pocitem dobře odvedené práce z broumovského výběžku."
Bohumil Králíček (Povodov) - " Velký dík patří všem hráčům i trojici rozhodčích."

Vyloučení:

5. kolo přineslo pro disciplinárku jedinou práci, bude se zabývat vyloučením chlumeckého Zdeňka Duška, který byl podle rozhodčího vyloučen v 63. minutě za kopnutí soupeře v přerušené hře.

Střelci po 5. odehraném kole
(v 5. kole padlo 29 branek, průměr 3,62 na utkání, šest branek viděli diváci v Provodově, pět v Jičíně, čtyři v Dobrušce a v Broumově, v těchto posledních dvou utkáních padlo sedm branek z osmi do sítě domácích)

7 - Koval (Č. Kostelec),
6 - Korenčík (Jaroměř),
5 - Hašek (Kostelec n. O.),
4 - F. Stieber (Rychnov n. K.),
3 - T. Haken (Jičín), Hubička (Libčany), Mikušík (Dobruška),
2 - Ulvr, Klaban, M. Kocourek (Jičín), D. Hlava (Č. Kostelec), Holec, Jelínek (RMSK Cidlina), Klouda (Kostelec n. O.), Linhart, Hloušek (Slavia HK), Reichl, Zajíček (Rychnov n. K.), Hrnčíř (Lázně Bělohrad), M. Kučera (Chlumec n. C.), Belák, Nožka, Khun (Provodov), Melichar, Nečesaný (Hořice),
1 - Macháček, Nálevka (Jičín), Mokošín, Žalman, Matějka, Blažej, vlastní (RMSK Cidlina), Bano, Kilevník, Horák, Klouček, Bohm, Čenovský (Jaroměř), Mařas, Karanský, Friedl, Kabeláč, Chromek (Libčany), Říha, Ma. Novák, Řehák, L. Šrámek (Kostelec n. O.), Růžička, Prorok, Ptáček, Bělka (Vysoká n. L.), Schubert (Broumov), Lánský, Berger, Odvárko, L. Jezbera, Loner (L. Bělohrad), Vopátek, Veselský, Jak. Jelínek, Beneš, Dušek, J. Kučera, Hartman, vlastní (Chlumec n. C.), Dostál, Brázda (Slavia HK), P. Zákravský, Srubjan, Klikar, J. Vít (Nové Město), Petrů, Škoda (Č. Kostelec), Volný, O. Stieber, Pups, Počtýnský (Rychnov n. K.), Goll (Provodov), Matula (Dobruška),

Magnet příštího 6. kola:
V neděli 18. září přivítá v okresním derby na Městském stadionu 12-bodová Cidlina 10-bodové Libčany. Střetnutí domácích mladíků s obrovsky zkušenými fotbalisty Libčan s praxí z vyšších soutěží bude konfrontací věku a zkušeností.