Hořice dostaly lekci v Třebechovicích. Po devíti úspěšných kolech

Devět kol nepoznaly hořkost porážky, o víkendu však dostaly lekci. Hořice padly v 19. kole A třídy v Třebechovicích – a to jednoznačně.

Domácím Třebechovicím pomohly hostující chyby a také vlastní branka. „Přestože vstřelili hosté v prvním půli dvě branky, vedli jsme v poločase 2:1. Do vedení jsme se dostali, když k překvapení všech hostující hráč uklidil míč placírkou do vlastní brány,“ popsal třebechovický trenér Petr Silbernágl. Hořicím scházel důležitý stoper Lacina, a jak řekl vedoucí mužstva Josef Vydra, bylo to větší problém, než očekávali. Na výsledku se to projevilo.

Na čelo tabulky se dotáhl Provodov, který využil dvou faktů: Zaprvé nehrál lídr Kostelec nad Orlicí, zadruhé doma jednoznačně prohrála Třebeš se Sobotkou.

Mezi ně se bavíc vklínilo Vrchlabí, které uhrálo bod v Roudnici. O druhý ho připravil skvělý exligista Martin Tomek v domácí bráně. Veterán totiž pustil v penaltovém rozstřelu jen jeden gól, chytil celkem tři pokutové kopy, což ocenil Vladislav Koudelka, trenér Sokola: „Bonusový bod za vítězství v penaltách má na svědomí nestárnoucí Mára Tomek.“