2.kolo Poháru KFS mužů dokončeno 5. září

Po úvodním předehrávaném utkání osmifinále Kopidlno-Kratonohy (1:5) se odehrálo dalších sedm dějství této druhé soutěže Královéhradeckého KFS.

V Červeném Kostelci nastoupili domácí proti silně nekompletnímu týmu MFK Trutnov a vyhráli zcela jasně 6:0 (3:0). Čtyři branky dal kanonýr Martin Vít, navíc nedal ještě penaltu, dva góly přidal Martínek. Informace o utkání ze stránek MFK Trutnov ...

Do čtvrtfinále nepostoupil obhájce loňského prvenství Česká Skalice, která podlehla v Broumově 0:1.

Po remíze 2:2 se Lokomotiva Hradec Králové s FK Chlumec n.C. nakonec střetly ve střelbě ze značky pokutového kopu a domácí "Lokáda" tento rozstřel vyhrála 3:2. Hradecký tým se určitě může těšit na jarní domácí čtvrtfinále. Před 80 diváky řídil zápas rozhodčí Vlachýnský. Několik fotografií za zápasu přinesl Hradecký deník.
Videoreportáž z penaltového rozstřelu můžete sledovat zde ...

Dramatické utkání před 120 diváky sehrály SK Přepychy s Týništěm n.O., konečné skóre znělo 3:3 (1:1). Domácí šli do vedení v 23.m. Židem, v 35.m. vyrovnal Voženílek. 47.minuta přinesla branku Kárníka na 2:1 pro domácí, o dvě minuty později bylo opět srovnáno díky pokutovému kopu, který proměnil Stejskal (2:2). Týniště šlo do vedení v 66.m. Winklerem, v 76.m. Kárník odpověděl opět vyrovnáním (3:3). Ve střelbě penalt vyhrálo Týniště n.O. 5:3. O dramatičnosti zápasu svědčí i počet žlutých karet 4:2.

V dalším dramatickém souboji remizovala Roudnice s Olympií Hradec Králové 3:3, na penalty postoupil hradecký tým v poměru 4:2.

Černíkovice zdolaly Dobrušku 3:0 (D.Hanuš 2, Bárta). Foto Deníku z utkání a zároveň ze zápasu Přepychy-Týniště můžete shlédnout zde ...
Hlas domácího trenéra Zemana: "„První branka padla ve 38. minutě, když se po přesném centru Stodůlky prosadil D. Hanuš. Po přestávce jsme šli do dvoubrankového vedení, když se opět prosadila ta samá dvojice a krásnou přihrávku Stodůlky za obranu hostí využil opět D. Hanuš. V 70. minutě vyrazil hostující brankář trestný kop k Bártovi, který pohotově tvrdou ranou dorazil míč do sítě hostí a uzavřel tak skóre na konečných  3:0. Hosté nepřijeli s kompletním A-týmem, přesto odehráli dobré utkání. My jsme chtěli utkání odehrát bez obdržené branky, což se povedlo a hlavně jsme proměnili téměř všechny vyložené šance, které jsme měli."

FC Vrchlabí zdolalo účastníka krajského přeboru Jiskru Hořice  2:1 (2:1).
Branky: 6. Bürger, 20. Kraus P. z pen. - 26. Krois, HR Šmída, ŽK: 1:2, 50 diváků
Sestava domácích: Mich.Šulc - Hawel, Kraus P., Mejsnar, Panýr - Bürger (73. Sokol), Pokorný, Fink, Horák - Šlechta (68. Jiřička), Mil.Šulc
Velmi pohledné a bojovné utkání od obou aktérů se šťastnějším koncem pro domácí, kteří přečkali závěrečný tlak hostujícího celku, který se odehrával v poměrně intenzívním šeru.