Dobruška vyhrála I. A třídu. V neskutečném závěru dohrávala v Úpici s osmi hráči v poli

Hrdinou se stal Aleš Hašek, jenž dvěma góly z 86. a 89. minuty srovnal na potřebných 2:2. Chlumec n. C. prohrál v Kostelci n. O. a o prvenství přišel kvůli horším vzájemných zápasům.

Mohlo to být v posledním 26. kole I. A třídy větší drama? Nemohlo!

Matematika byla jasná. Chlumec n. C. potřeboval k jistotě prvenství vyhrát v Kostelci, Dobrušce ani případná výhra stačit nemusela, jelikož měla o bod méně.

Jenže všechno bylo jinak.

Tak za prvé: Chlumeckým zápas vůbec nevyšel. Prohráli 1:2 a výsledek byl pro ně ještě milosrdný.

„Nevyužili jsme dalších pět tutovek. Myslím si, že jsme zvítězili naprosto zaslouženě. Na hostech bylo vidět, že si k nám přijeli pro vítězství, ale naše výborná hra jim to neumožnila,“ pochvaloval si jednatel Kosteleckých Stanislav Mára.

A za druhé: Ani Dobruška neměla cestu nijak usnadněnou. Naopak.

„Naše zraněními a dovolenými zdecimovaná sestava, kdy nám chybělo již sedm hráčů ze základu, musela být dokonce vyztužena o vedoucího mužstva Zounara,“ usmíval kouč Bohuslav Jakoubek. Samotný konec utkání v Úpici dohrávali hosté dokonce pouze s osmi hráči v poli, nikdo jiný už na lavičce nezbyl…

A průběh zápasu? Doslova infarktový! Domácí vedli 2:0 zásluhou Kulhánka a penaltového zásahu Macha.

Jenže Dobruška už několikrát v průběhu jara ukázala, že se nevzdává za žádného stavu a za jakýchkoliv okolností.

Úžasnou morálku a soudržnost předvedla i tentokrát. V 86. minutě snížil Hašek, a když tentýž hráč o tři minuty později vyrovnal parádní střelou z trestného kopu, mohli hosté slavit. Bod jim vzhledem k porážce Chlumce nad Cidlinou stačil. Při stejném počtu bodů (53) v prospěch mužstva z rychnovského okresu rozhodla lepší vzájemná utkání.

„Podali jsme velmi dobrý výkon a za předvedenou hru se určitě stydět nemusíme. Hráči utkání poctivě odpracovali a získaného bodu , který nás posadil na 1.místo tabulky si nesmírně vážíme,“ prohlásil Jakoubek.

Do krajského přeboru postupuje trojice Dobruška, Chlumec n. C. a Úpice.

Vytvořeno: 23.6.2013