Dobruška se rázně přihlásila do boje o postup do přeboru, v hitu kola vyhrála v Chlumci nad Cidlinou

Nejsledovanější zápas I. A třídy kvalitou a dramatičností zcela splnil očekávání, hosté z Podorlicka se v druhém poločase nadechli k úžasnému obratu a třemi góly vyrazili Krausově družině trumfy z rukou.

Tohle byl pravý šlágr. Dobruška posílena sedmi vítězstvími v řadě si do Chlumce nad Cidlinou přijela pro postupovou naději, kterou ji mohl zaručit jen výhra.

Po prvním poločase to však s jejími šancemi vypadalo bledě. Domácí vedli 3:1 a byli pány trávníku.

Jenže pak přišel šok. Dobruška během tří minut srovnala (mezi 56. – a 59. minutou) a osm minut před závěrečným hvizdem vyvolal vítěznou euforii rozhodující brankou Doubek.

„Viděli jsme dramatické, vyrovnané utkání, plné zvratů. Naše výhra je velmi cenná, ale kalí ji to, že jsme přišli o dva zraněné hráče. Domácí nás ve druhé půli podcenili a o všem rozhodla naše větší touha po vítězství,“ prohlásil hostující trenér Bohuslav Jakoubek.

Mnohem méně důvodů ke spokojenosti měl domácí lodivod Jan Kraus, bývalý ligový hráč Hradce Králové.

„Zápas jsme si prohráli sami. Není možné v takto důležitém utkání ztratit poločasové vedení a prohrát. Poprvé v sezóně musím konstatovat, že zápas se nepovedl hlavnímu rozhodčímu.“

Dobruška nyní ztrácí na vedoucí duo Chlumec n. C. – Kunčice jeden bod, ale Chlumec n. C. má o jeden odehraný zápas víc.

Ve spodních patrech tabulky se příliš nevyjasnilo. Nejvážnější adepti sestupu, Přepychy i Černilov, doma pouze remizovaly. Pořadí je tedy čtyři kola před koncem následující: 13. Černilov 18 bodů, 14. Přepychy 17 bodů.

Vytvořeno: 27.5.2013