VOTROK krajský přebor mužů 30-31.března 2013

Pravidelné zpravodajství o VOTROK krajském přeboru mužů Královéhradeckého kraje včetně komentářů trenérů a dalších zajímavostí přináší středeční číslo (3.dubna 2013) týdeníku Fotbal v kraji (informace o předplatném zde).

etiketa piva Votrok                 Hradecký votrok

V 19.kole VOTROK krajského přeboru dospělých byl sehrán téměř kompletní program, což je v panujících klimatických podmínkách, kdy se odkládají i ligové zápasy (Baník Ostrava), téměř zázrak.
Zápasy přináší také FOTBAL LIVE v odkazu

CO NÁS ZAUJALO:

V sobotní dopolední bitvě na Novém Hradci padly branky do 30.minuty, domácí Slavia dala gól Veselým v 23.minutě, o pět minut později vyrovnal českoskalický Belák. Domácí vedoucí Milan Krempa konstatoval spravedlivou remízu a lepší výkon Skalice než na podzim, hostující trenér Killar pochválil svůj tým za disciplínu a obětavost.

V Jičíně domácí černý kůň přeboru zdolal jasně Týniště 3:0 po poločase 1:0. V 41.minutě obdržel ČK Huňák, to již domácí vedli 1:0 díky Ulvrovi. Haken a Gaubman poté pojistili jasnou výhru Jičína, domácí trenér Matějka hosty chválil za fotbalovost.
Záznam TV Český ráj ...

50 diváků sledovalo na umělé trávě v Chudonicích utkání favorizovaných Libčan proti Broumovu. "Hosté" postavili obrannou hráz, kterou prolomil první brankou Jukl a pak už libčanští nezaváhali. Výsledek 3:0 považuje trenér Koblížek za velmi dobrý vstup do jara.

V nedělním zápase v Jaroměři se před 90 diváky hrál kvalitní fotbal. Kanonýr Škoda poslal domácí do vedení již v 10.minutě, za 20 minut poté odpověděl Volný. Obě strany považovaly zřejmě remízu za spravedlivou.

Derby Bělohrad-Hořice charakterizoval domácí vedoucí Šrám "typické derby, dvě penalty, dvě vyloučení". 290 diváků v zimních podmínkách byla vynikající návštěva, Bělohrad již vedl 2:0 i bez vyloučeného brankáře Turka. Hosté brzy odpověděli na branku Rycheckého z penalty a rovněž z pokutového kopu vyrovnali v 60.minutě. V 74.minutě vyrovnal Nečesaný i poměr vyloučených.

Za husté chumelenice se na umělé trávě v Náchodě dohrával zápas Červený Kostelec-RMSK Cidlina B. Hosté v zápase dvakrát vedli, domácí do poločasu skóre otočili. Na sněhu se poté prosadila zkušenost a věková vyzrálost Červeného Kostelce, který výhrou 5:2 dotáhl opět čelo.

Trutnov hrál, Olympia připravila výbornou taktiku a výtečné kontry, to je zřejmě stručná charakteristika zápasu kola, ve kterém hradečtí fotbalisté srovnali horní patra tabulky přeboru výhrou 3:0 (Hruška 2, Trnka).

Čelo tabulky je ještě "rozházené" různými počty zápasů, ale kvinteto Trutnov, Červený Kostelec, Olympia HK, Jičín a Libčany soutěž hodně dramatizuje a další kola budou velmi zajímavá. Teď ještě to počasí ...

středa 01.05. 17,00 Slovan Broumov - MFK Trutnov

16.kolo se hraje kompletně ve středu 8.května.

Miniatura  A CO NA TUTO ZIMU FANOUŠCI V NAŠEM KRAJI ...

PŘEHLED NÁVŠTĚVNOSTI V 19.KOLE ...

Červený Kostelec - RMSK Nový Bydžov B 50 diváků (hráno ale na UMT Náchod)
Lázně Bělohrad - Jiskra Hořice 290 diváků
MFK Trutnov - Olympia Hradec Králové 190 diváků
Jaroměř - Rychnov n.K. 91 diváků
Slavia Hradec Králové - Česká Skalice 50 diváků
SK Libčany - Slovan Broumov 50 diváků (hráno ale na UMT Chudonice)
SK Jičín - SK Týniště n.O. 100 diváků

Kratonohy - Dvůr Králové B odloženo

Celkem přišlo na nejvyšší krajskou soutěž v posledním ještě nekompletním 19.kole 821 diváků, průměr 117 diváků na zápas, návštěvnost zachránil zápas v Lázních Bělohradě (290 diváků). Už vzhledem k zimě a dvou utkáních na umělých travách mimo sídla klubů je to pochopitelně nejnižší návštěvnost (nejvyšší návštěva 6.hrané kolo 1892 diváci, doposud nejnižší návštěva toto 19.kolo 821 diváků bez zápasu v Kratonohách).

Průměr 117 diváků je tedy zatím nejnižší. Na podzim nejnižší průměr činil 132 diváků na zápas v 14.kole, toto kolo překonalo dokonce i negativní rekord 10.hraného kola, který se pohyboval na čísle průměrné návštěvy 138 diváků na zápas (v 12.kole 1173 diváků, průměr 146 diváků na zápas, v 11.kole 1760 diváků, v 10.kole 1105 diváků, v 9.kole 1570 diváků, v 8.kole 1367 diváků, v 7.kole 1326 diváků, v 6.kole 1802 diváci, v 5.kole 1580 diváků, v 4.kole 1152 diváků, v 3.kole 1698 diváků, ve 2.kole 1475 diváků, v 1.kole 1415 diváků).

Statistiku 17.kola a 18.kola přineseme až po jejich kompletním dohrání.

Celkem zatím navštívilo VOTROK krajský přebor v patnácti odehraných podzimních kolech podle statistik zápasů 20 325 fanoušků, podzimní průměr na zápas činil 169 diváků.

Fotbalový fanoušci jsou součástí fotbalu DIVÁCKÁ HITPARÁDA (zatím po 15 kolech):