Středoškolský pohár 2016 zná svého vítěze

Datum akce: 30.11.-0001

SPŠ stavební Hradec Králové se opět stala vítězem Středoškolského poháru

Ve středu 12.10.2016 se za chladného počasí v areálu FC Slavia Hradec Králové odehrála závěrečná utkání o celkové vítězství ve Středoškolském poháru. V prvním semifinále na sebe narazil vítěz skupiny A SPŠ stavební Hradec Králové a druhý tým ze skupiny B SUPŠ HNN Hradec Králové. Ve vyrovnaném prvním poločase mohla jít do vedení  SUPŠ, ale neproměnila své dvě vyložené šance. Na druhé straně obhájci titulu potrestali chybu ve středu obrany a ujali se vedení. Ve druhém poločase „Stavebka“ přidala další dvě branky a nakonec zaslouženě postoupila do finále. Druhé semifinále svedlo dohromady vítěze skupiny B  SŠTŘ Nový Bydžov a druhý tým ze skupiny A SOŠ a SOU Vocelova Hradec Králové. Ve vyrovnaném utkání zvítězila SŠTŘ Nový Bydžov trochu šťastně 2:1 a radovala se z postupu do finále.

V utkání o 3. místo se hrál bezstarostný fotbal okořeněný deseti brankami. Nakonec rozhodoval rozstřel ze značky pokutového kopu a v něm byli úspěšnější hráči SOŠ a SOU Vocelova Hradec Králové.

Ve finále došlo na reprízu loňského souboje dvou tradičních účastníků. Na první branku „Stavebky“ dokázali ještě hráči SŠTŘ Nový Bydžov v prvním poločase reagovat, ale další dvě branky v jejich síti rozhodly o celkovém vítězi. Stejně jako loni tak zvedli nad hlavu vítězný pohár hráči SPŠ stavební Hradec Králové a dovršili tím „zlatý hattrick“ v historii Středoškolského poháru.

Většina zápasů měla v letošním ročníku velmi slušnou úroveň a byla dobrou prezentací středoškolského sportu.