Na Kouba cupu obsadil výběr Královéhradeckého KFS konečné 6. místo

1.den

Ve Velkých Bílovicích byl zahájen XXIII. ročník Kouba cupu. Ve skupině B čekal výběr našeho KFS na úvod výběr Karlovarského KFS. Začátek zápasu nám vyšel. Už ve 2. minutě si všiml špatného postavení brankáře Hájek a chytrou střelou z velké dálky otevřel skóre utkání. Soupeř však disponoval fyzicky vyspělými hráči a agresivní hrou nám toho moc nedovoloval. Naopak si vytvářel více nebezpečných situací. V 11.minutě přišel rychlý protiútok našeho týmu a Šípek dorážkou zvýšil na 2:0. Do konce poločasu se soupeři podařilo tečovanou střelou snížit a nechybělo mnoho, abychom o vedení přišli úplně. Druhý poločas už byl ale jednoznačně v režii našeho výběru. Během osmi minut se postupně trefili Horčička a dvakrát Kneifel a utkání jsme v poklidu dovedli do vítězného konce.

Také do druhého utkání vstoupili naši hráči výborně a po sedmi minutách hry vedli o dvě branky. V obou případech to byl Hájek, kdo stál na konci pěkných akcí. Hrálo se ve vysokém tempu a poločasové vedení našeho výběru bylo zcela zasloužené. Také ve druhé půli jsme si vytvořili několik výborných příležitostí k navýšení náskoku, ale další branky už jsme nepřidali. Naopak se potvrdilo známé nedáš – dostaneš a po vyložené šanci Jonáše následoval rychlý protiútok a snížení na 2:1. Důležité vítězství už si ale kluci vzít nenechali, a tak po prvním hracím dnu máme v tabulce skupiny B plný počet bodů.

Skupina B

Královéhradecký KFS – Karlovarský KFS         5:1 (2:1)

B: 2. Hájek, 11. Šípek, 27. Horčička, 29. a 33. Kneifel

Sestava:

Čábelka – Hak, Kalina, Zawada (36. Kalaš), Kadrmas (36. Řezáč) – Šípek (36. Vik), Jonáš (36. Hruška), Janečka, Velinský (26. Horčička) – Hájek (32. Vítek), Kneifel

Královéhradecký KFS – Olomoucký KFS           2:1 (2:0)

B: 3. a 7.  Hájek

Sestava:

Král – Hak (26. Zawada), Kalaš, Kalina, Kadrmas – Šípek (33. Velinský), Janečka, Jonáš (48. Hruška), Horčička (30. Vik) – Hájek (45. Vítek), Kneifel

2. den

Zápasy s Libereckým a Moravskoslezským krajem měly rozhodnout o tom, o jaké umístění bude náš výběr nakonec hrát. V prvním utkání proti Libereckému KFS jsme dlouho nepředváděli nijak oslnivý fotbal, ale dávali jsme branky. Poprvé se trefil už ve 4. minutě Kneifel, když s přehledem zakončil samostatný nájezd. Druhou branku si Liberečtí dali sami, když brankáři pod nohou proklouzla „malá domů“. Teprve po prostřídání se hra našeho mužstva zlepšila a ve druhé půli přidali další branky Kneifel a Jonáš. Bylo jasné, že si o první místo zahrajeme s Moravskoslezským KFS. K prvenství ve skupině nám stačil bod, ale vzájemný souboj ukázal, jak daleko jsme k němu měli. Soupeř byl po všech stránkách lepší. Z našeho výběru snesl srovnání Hak, Kneifel a i přes tři obdržené branky Král. Ve skupině jsme tak skončili kvůli horšímu vzájemnému zápasu na 2. místě a závěrečný den nás čekají utkání ve skupině o 4. – 6. místo.

Výsledky:

Královéhradecký KFS – Liberecký KFS  4:0 (2:0)

B: 4. Kneifel, 14. vlastní, 40. Kneifel, 43. Jonáš

Sestava:

Čábelka – Hak, Zawada, Kalina, Řezáč (26. Kadrmas) – Vik (32. Velinský), Janečka (32. Jonáš), Hruška, Horčička (26. Šípek) – Kneifel, Hájek (35. Vítek)

Královéhradecký KFS – Moravskoslezský KFS  0:3 (0:1)

Sestava:

Král – Hak, Kalaš, Zawada (36. Kalina), Kadrmas – Šípek (36. Vik), Jonáš, Janečka (36. Hruška), Velinský (31. Horčička) – Kneifel, Hájek (33. Vítek)

3.den

Závěrečný hrací den nás ve skupině o umístění čekaly silné výběry Jihomoravského a Ústeckého KFS. V obou utkáním jsme byli slabším mužstvem a dvě porážky znamenají konečné 6. místo. Objektivně musíme přiznat, že tento výběr na lepší umístění bohužel neměl. Hráčům přesto patří poděkování za dobrou reprezentaci KFS.