V základní skupině Regions Cupu skončil Královéhradecký výběr třetí.

V krásném areálu AFK Opatovice nad Labem se v úterý 10.5.2016 uskutečnilo základní kolo  Regions Cupu 2016 české poloviny republiky.

Výběr Královéhradeckého KFS se v prvním utkání hraném 2 x 30 minut střetl s pořadatelským výběrem Pardubického KFS. Vyrovnané utkání, ve kterém měl náš výběr více šancí (Žalman, Malý, Motyčka), skončilo nakonec bezbrankovou remízou.

Ve druhém zápase, který začínal po půlhodinové přestávce, doslova vymetl výběr Prahy naše mužstvo ze hřiště. Našim hráčům hlavně ve druhém poločase docházely síly a výběr Pražského FS vyhrál vysoko 4:0.

V posledním utkání si výhrou 2:1 nad Pražským FS vybojoval postup do finále s vítězem moravské části ČR výběr Pardubického KFS.

Komentář trenérů výběru Vladimíra Blažeje a Tomáše Hrabíka: "Základní skupina se nám vůbec nepovedla, nezvládli jsme úvodní zápas s domácím výběrem, ve kterém jsme měli více šancí a doslova propadli v druhém utkání. Oba naši soupeři vsadili na hráčský základ z jednoho klubu, který vždy doplnili na důležitých postech klíčovými hráči z jiných celků. My jsme tvořili výběr, který jsme však museli nakonec doplňovat vzhledem k řadě omluv ještě dvěma hráči těsně před termínem skupiny. Turnaj se třemi týmy je rovněž velmi problematickou záležitostí, nastoupit půl hodiny po ukončení předchozího zápasu, je malá fyziologická sebevražda, doplatili jsme na to my a v posledním rozhodujícím zápase i Praha. Mohli jsme určitě lépe zvládnout úvodní utkání, které bylo z hlediska sil hráno na "férovku", ale to bychom museli proměnit hodně dobré šance."