V posledním kole Mezikrajské soutěže v kat.U13 a U14 oba naše výběry prohrály v Rosicích u Brna.

Datum akce: 30.11.-0001

K poslednímu kolu Mezikrajské soutěže v kategoriích U13 a U14 ročníku 2015/16 zajížděly výběry Královéhradeckého KFS na horkou půdu do Rosic u Brna.

V obou utkáních byli úspěšnější domácí borci,kteří se tak v přímém souboji o postup dostali do finálových čtyřek svých kategorií.Oba naše výběry podaly výborný výkon a podlehly až po velice dramatických a vyrovnaných utkáních.Bohužel to na výběry Jihomoravského KFS nestačilo,ale kluci se nemají za co stydět.

Jihomoravský KFS U13-Královéhradecký KFS U13      8:6 (4:5)

branky Královéhradeckého výběru: Hypšman 2, Gunár, Dostál, Schober, Šrejber

modří: Tadeáš Hampl, Ondřej Borovski, Radim Zengler, Jakub Semerák, Radek Lukáš, Martin Sapár, Daniel Zelenka, Václav Schober, Sebastian Bekera, Michael Ludvík

oranžoví: Jiří Strnad, Štěpán Dostál, Tomáš Česák, Tadeáš Boniš, Ondřej Lukáš, Daniel Hypšman, Ladislav Gunár, Matěj Šrejber, Jan Zmítko, Jaroslav Šalda

Hodnocení trenérů Mirzy Rahimiče, Tomáše Navrátila, Milana Frýdy a Jaroslava Novotného:

V posledním kole MKS U13 jsme v krásném sportovním areálu v Rosicích u Brna narazili na velmi kvalitního soupeře. Pokud jsme chtěli pomýšlet na postup na finálový turnaj, který se koná začátkem června ve Velkých Losinách, věděli jsme, že dnešního soupeře musíme porazit. Bohužel se nám to nepodařilo, soupeř byl sice po celé utkání pohyblivější, rychlejší a kvalitnější na míči, nás ale mohou mrzet neproměněné vyložené šance zejména v závěru utkání, které nám postup zhatily. Poločasové vedení 5:4, kdy jsme hráli velmi dobře, jsme bohužel ve druhé půli neudrželi, v poli nás sice domácí přehrávali, nám se ale poměrně dařili brejkové situace, buhužel však bez gólového efektu. Domácí borci dali do hry také více touhy po vítězství, to jsme dnes u některých hráčů postrádali. Na druhou stranu se hrálo ve velmi vysokém tempu a některým našim hráčům již ve druhém poločase došly síly, neboť na takové tempo nejsou z našich žákovských soutěží zvyklí. I přes velkou kvalitu soupeře si myslíme, že o naší prohře a tudíž nepostupu rozhodla špatná koncovka. Klukům za jejich účinkování v letošní sezoně MKS děkujeme a věříme, že i nadále na sobě budou tvrdě pracovat a vybojují si nominace i v kategorii U14.

Jihomoravský KFS U14-Královéhradecký KFS U14      3:2 (1:1)

branky Královéhradeckého KFS:Hak a Březák

sestava:Král Marek,Řezáč Vojtěch,Dostál Jan,Kalaš Filip,Kadrmas Marek,Hak Vratislav,Hruška David,Kneifel Jonáš,Horčička Vítězslav,Šípek Matěj a Vik Daniel

střídali:Jedlička Adam,Slavíček Josef,Březák Filip,Hetflejš Jonáš,Vítek Ondřej

Hodnocení trenérů Martina Novotného a Marka Kuliče:

Výborný vstup do utkání, ve kterém nás pouze výhra posouvala do finálové skupiny. Pěkná a rychlá kombinace z levé strany až na pravého záložníka Haka, který přízemní střelou poslal náš tým do vedení již v 1.minutě... Poté se dostali do šancí i domácí, ale možnost navýšení měl i náš tým po zakončeních Šípka a Haka. Soupeř měl ale v ofenzívě velkou fyzickou převahu v podobě rychlých, urostlých, ale i technicky dobře vybavených útočníků a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu, když se ve 28.minutě prosadil nejlepší střelec celé skupiny Svoboda. Úvod druhé půle nám nevyšel, domácí odskočili na 3:1 a v této fázi utkání jasně dominovali. V závěrečných 15ti minutách však náš tým opět ukázal velký morál, snížil po akci Hrušky, Kneifela a dorážce Březáka na 3:2 a v tyto momenty jsme sahali i po vyrovnání. Nutno dodat, že domácí měli rovněž několik velmi dobrých situací ke vstřelení branky. Prohra sice znamená nepostup do finálové skupiny, ale dnešní zápas hráče určitě opět posunul v jejich fotbalovém růstu. Na závěr bychom chtěli poděkovat samotným hráčům za reprezentaci kraje v této věkové kategorii, klubům za přípravu hráčů a spolupráci při tvoření nominací, vedení KFS za organizaci akcí a přejeme všem hráčům, kteří se jednotlivých utkání zúčastnili, aby se jejich poctivá práce v klubech pozitivně projevila v jejich fotbalové kariéře.

Vytvořeno: 12.4.2016