VOTROK krajský přebor 6. kolo - sestřih zajímavých situací a hodnocení kola

Datum akce: 30.11.-0001

Hvězda kola:

Kamil Belák (Provodov) - záložník nováčka soutěže se stal ústřední postavou týmu v zápase, ve kterém Provodov dosáhl prvního a zároveň obrovsky cenného vítězství na půdě soupeře. Dvakrát vyrovnával náskok Dobrušky, druhý gól dal nádherným volejem.

Událost kola:
Běží druhá minuta nastavení zápasu Týniště n. O. - Náchod, hosté vedou 2:1 a diktují ve druhé půli tempo utkání. Jenže ke slovu přichází domácí Matěj Novák (ročník narození 1995) a skóre zápasu vyrovnává na 2:2. Na penalty nakonec v souboji loňských exdivizních celků vyhrává Týniště 5:4. Náchod ztrácí v souboji o čelo dva body ...

Návštěva kola:
Největší divácká kulisa sledovala zápas Červený Kostelec - Rychnov n. K., 372 diváků vidělo výhru domácích fotbalistů 4:1, ti se oklepali z dvou porážek za sebou na cizích hřištích.

Výrok kola:
Josef Pleskot, trenér Slávie Hradec Králové: "Po zápase musím konstatovat, že za celou svoji trénérskou dráhu nepamatuji, že by můj tým prohrál 5:0 a k tomu obdržel tři červené karty. Jsem zklamaný, jakým způsobem naši hráči odehráli zápas po vyloučení Moníka. Jeho červenou kartu jako jedinou dokážu pochopit, další rozhodně ne. V dalších zápasech se budou naši hráči muset soustředit na hru a neřešit okolní vlivy." Nutno říci, že je to velmi sympatické vyjádření.

Co nás zaujalo:

Poprvé v letošní sezóně přišla ke slovu v krajském přeboru umělá tráva, na tomto povrchu se odehrálo sobotní utkání Nové Město n. M. - RMSK Cidlina. Důvodem byl zejména podle vyjádření vedení domácího klubu špatný stav hrací plochy s přírodní trávou, na které působí atleti novoměstského oddílu.

Jedenáctka 6. kola podle webu KFS:
Krunčík (Nové Město-1) - Tomášek (Týniště-1), Panny (Broumov-1), Winkler (Týniště-2), Koval (Č. Kostelec-2) - Pražák (Vysoká-1), Vacek (Jičín-1), Kratěna (Provodov-1), Belák (Provodov-1) - Kořínek (Kratonohy-5), Bělka (Vysoká-3),

Divácká hitparáda:
Na 6. kolo (7. hrané) VOTROK krajského přeboru přišlo celkem 1 497 fanoušků, průměr na zápas 187 diváků. Velice pěkné návštěvy hlásily Kratonohy a Broumov, vždy více jak 200 přihlížejících.

Rozhodčí:

Karel Miškář - Č. Kostelec - Rychnov n. K. (ŽK 0:1, bez ČK)
Lukáš Slavíček - Broumov - Kostelec n. O. (ŽK 3:2, bez ČK)
Matěj Novotný - Týniště n. O. - Náchod (ŽK 0:2, bez ČK)
Roman Nývlt - Nové Město n. M. - RMSK Cidlina (ŽK 1:0, bez ČK)
Miroslav Filip - Kratonohy - Chlumec n. C. (ŽK 3:5, bez ČK)
Pavel Vítek - Vysoká n. L. - Trutnov B (ŽK 1:2, bez ČK)
Petr Průcha - Dobruška - Provodov (ŽK 1:1, bez ČK)
Leonard Horský - Jičín - Slávie HK (ŽK 2:2, ČK 0:3!!)

Pochvala pro rozhodčí:
Ondřej Nejman (Provodov) - "Utkání řídil velmi přesný rozhodčí Průcha"
Robert Hanuš (Č. Kostelec) - "Jediný, koho můžu pochválit - tak trojici rozhodčích a konečně naše fanoušky."

Vyloučení:

V 6. kole byli vyloučeni hned tři hráči hradecké Slávie - ve 14. minutě brankář Jan Moník za zmaření zjevné šance soupeře podražením zepředu, v 60. minutě Jakub Lán opět za zmaření zjevné šance soupeře podražením zezadu a v 89. minutě Jakub Šolc za tentýž přestupek jako jeho spoluhráč Lán.

Střelci po 7. odehraném kole (v 6. kole podle losu padlo celkem opět výborných 39 branek, 15. kolo bylo předehráno):

14 - Kořínek (Kratonohy),
7 - Jimmy Peremene Gidion (Náchod), Hašek (Dobruška),
6 - Bělka (Vysoká n. L.), Chramovský (Jičín),
5 - Koval (Č. Kostelec),
4 - Derner (Slávia HK), Voldán (Jičín), Hartman (Chlumec n. C.), Pražák (Vysoká n. L.), Pav. Sedláček (Nové Město),
3 - Mládek (Kratonohy), Hutla (Slávie HK), Vacek (Jičín), J. Kučera, Hanuš, D. Jelínek (Chlumec n. C.), Paďour (Nové Město), Mejstřík, Dítě (RMSK Cidlina), Srkal, Belák (Provodov), Moravec (Náchod), Hájek (Dobruška),
2 - Němeček, Jilemnický (Kratonohy), M. Malý, Kábrt (Náchod), Dostál, Linhart, Lán (Slávie HK), Kocourek, vlastní (Jičín), M. Vít, Petrů, T. Martínek, L. Hlava (Č. Kostelec), Klíma (RMSK Cidlina), Mikušík (Dobruška), Veselský, Koubek (Chlumec), Podlipný (Vysoká n. L.), Beran, Wilke, Hanzlík (Broumov), Valášek, Jedlinský (Rychnov n. K.), Švandrlík, Řehák, Kaplan, J. Šrámek (Kostelec n. O.),  Rojšl (Provodov), Winkler, Mat. Novák (Týniště), Voráček (Nové Město), Šulitka (Trutnov B),
1 - Huňák, Hamák, Fidra, Semelka (Kratonohy), Veselý, Linhart, Romportl, Vlček (Náchod), Veselý, Mottl, Horák, Brázda, Chobotský, Havrda (Slávie HK), Ulvr, Drusan, V. Horáček, Veg, Miler, Nálevka (Jičín), Bartoš, T. Přikryl, Krupka, L. Šrámek, Kvasnička, Plocek (Kostelec n. O.), Kraus, J. Jelínek, Novák, M. Kučera (Chlumec), Obermajer, Motyčka, Šimbovský, Holec, Blažej (RMSK Cidlina), Žid, Čopík (Dobruška), Lelek, Klikar (Nové Město), Čáp, Vejman (Č. Kostelec), Holub, Kuchta, Bureš, Semerák, Kotyza (Broumov), Homolka, Ptáček, Jelínek (Vysoká n. L.), Nejman, Kratěna (Provodov), Slezák, vlastní (Týniště n. O.), Pohl, Valášek, Stieber, Zajíček, vlastní (Rychnov n. K.), Rejl, Doubic, Vyhnánek, Ficner, Groer (Trutnov B),

Magnet příštího 7. kola (8. hraného):
Zápas Provodov - Červený Kostelec lze označit jako regionální derby, oba celky v uplynulém kole zvítězily a určitě chtějí navázat. Vzhledem k blízkosti obou sídel klubů a obvyklému diváckému zájmu lze očekávat, že provodovský areál může tak trochu praskat ve švech.