A třída: Čtyři penalty, žádný gól. Gólman Libčan zazářil v Černilově

Datum akce: 30.11.-0001

Potřetí, tedy ve všech zápasech, si Libčany v A třídě vyzkoušely po nerozhodném výsledku penaltový rozstřel. Výhru na hřišti vedoucího Černilova jim vychytal Matěj Tošovský neuvěřitelným stylem. Lapil všechny čtyři pokusy domácích.

Jsou považování za hlavního favorita A třídy, zatím však fotbalisté Libčan spíše tápou. Jejich bilance: Tři zápasy, ani jedna výhra za tři body, dva úspěchy po penaltách, jedna prohra ve stejném stylu. Zatím desáté místo. Tým, jež spadl z Votrok krajského přeboru, je přitom velmi výrazně posílen především hráči hradecké Olympie.

Také v Černilově, který je naopak zatím velmi úspěšný a usadil se na čele tabulky, hosté nebrali plný počet bodů. Hrál se však výborný zápas, v první půli v režii Libčan, ve druhé ho měli v rukou Černilovští. A „třetí poločas“ si pro sebe pronajal gólman Matěj Tošovský. „Při pokutových kopech nejvíce zářil Matěj Tošovský, který kryl všechny čtyři pokusy domácích,“ upozornil sekretář Libčan Vojtěch Kunčar. „Penalty? Nedali jsme ani jednu ze čtyř. Na tuto disciplinu se musíme zaměřit při tréninku,“ dodal domácí sekretář Slavoj Horák.

Perfektní výkon ukázal další expřeborový celek. Lázně Bělohrad vyhrály na novém stadionu ve Vrchlabí rozdílem třídy 6:2. „Utkání se nám opravdu nepovedlo, soupeř byl jednoznačně lepší. Pokud hráči budou takto přistupovat k utkání, budeme mít velký problém,“ uznal kvalitu soupeře domácí trenér Zdeněk Lukeš.

V dalších duelech soutěže zaujala vysoká výhra Třebše nad Bílou Třemešnou, domácí hosty zničili čtyřmi brankami během necelých dvaceti minut.