Ohlédnutí za dalším kolem VOTROK krajského přeboru 19.-20.5.

Slavia - Nový Bydžov 1:1 (Veselý - Langr)

V rámci oslav otevření sportovního areálu v Orlické kotlině přivítali domácí Nový Bydžov. Slávisté se dostávali do zakončení v prvním poločase velmi jednoduše a hosty jasně přehrávali. Měli velké šance ke skórování, hráli od 32. minuty proti deseti, přesto šli do kabin za stavu pouze 1:0. Ve druhém poločase se hosté soustředili na bránění a na brejky. Nakonec podali obětavý výkon a odvezli si bod za remízu 1:1 díky brance Langra ze 72. minuty.

Kratonohy - Jičín 2:3 (Dostál, Semelka - Haken, Voldán, Gaubman)

Poločas patřil hostujícímu oddílu z Jičína, který vedl již 0:2. Během druhé půle domácí srovnali slepenými brankami na 2:2, ale žádnou další šanci neproměnili. Nakonec udeřili hosté a zvítězili 2:3.

Olympia - Dobruška 3:0 (Chromek, Trnka, Musil)

Šavle Kukleny jsou zatím týmem, který neztratil v jarní části ani bod. Nejinak tomu bylo i v utkání s Dobruškou. Povinné vítězství přišlo až po hodině hry, kdy domácí udeřili poprvé. Poté ještě přidali další dvě branky a zaslouženě zvítězili.

Jaroměř - Týniště 2:3 (Exnar, Kořínek - Merganc 2x, Stejskal)

Vedoucí celek opanoval 1. poločas v Jaroměři. Zdálo se, že je rozhodnuto, ale domácí stačili během 6 minut korigovat výsledek na 2:3. V 76. minutě musel pod sprchy vyloučený Odehnal, ale domácí již přesilovku nevyužili a prohráli.

Chlumec - Úpice 1:3 (J. Jelínek - Belák, Mytiska, Šulitka)

Domácí šli do vedení Jelínkem, nastřelili tyč, břevno. Hostující Úpice srovnala na 1:1 z pokutového kopu. Ve druhém poločase domácí zcela odpadli a hosté trestali. Odvezli si překvapivé vítězství 1:3.

Hořice - Broumov 1:2 (Pour - Schubert, Panny)

Hořické trápení pokračuje. V existenčním zápase s Broumovem sice vedli 1:0, ale ve druhé půli Broumov nepřízniví stav otočil a připsal si veledůležité body. Domácím zbyly jen oči pro pláč.

Bělohrad - Libčany 2:5 (2x Odvárko - 3x Klouda, Friedl, Jiřík)

Za 7 minut bylo po zápase. Hosté vedli již 0:3 a do poločasu se šlo do kabin za strašidelného stavu 0:5. Remízový král z Libčan si vítězství jednoduše pohlídal. Za domácí korigoval dvakrát Odvárko. Utkání také bylo na malou chvíli přerušeno z důvodu vulgárních projevů obecenstva.

Červený Kostelec - Rychnov n/K 1:0 (Vejman)

Opět velmi dobrá návštěva dorazila na stadionek do Červeného Kostelce. Utkání sledovalo 365 diváků, kteří oslavili domácí vítězství 1:0. Nutno podotknout, že hosté byli více než rovnocenným soupeřem, který doplatil na neproměňování šancí.